تزریق بوتاکس (دایسپورت)

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

تزریق بوتاکس (دایسپورت)

- نظرات : بدون نظر

   تزريق دايسپورت: دایسپورت در سال 1895 کشف شد و برای اولین بار در سال 1980 در علم پزشکی هنگام آزمایش تاثیرات آن بر رفع گرفتگی عضلات گردن مورد استفاده قرار گرفت و از آن موقع تاکنون استفاده از آن همچنان رو به رشد است. دایسپورت نام اختصاری بوتولینیوم است. تزریق مقدار کمی از این ماده به طور مستقیم در ماهیچه، فعالیت آن را کم می کند. در نتیجه صورت جوان تر، صاف تر و شاداب تر به نظر می رسد. 


تزریق دایسپورت برای درمان چین و چروک های دینامیک کاربرد دارد. یعنی چین و چروک هایی که ایجاد آنها وابسته به انقباض عضلات است. مثل چین های بین دو ابرو (خط اخم) و چین های پیشانی و پنجه کلاغی دور چشم.


 هر چه ما تزریق دایسپورت را زودتر انجام دهیم از ایجاد این چین و چروک ها پیشگیری خواهیم کرد. در این مرکز از داروی انگلیسی دیسپورت که مورد تایید مراکز ذیصلاح داخل کشور است، استفاده می شود.


 مدت تزریق دایسپورت بین 20 - 10 دقیقه است. شروع اثر دایسپورت بین 7 – 4 روز است. 14 روز پس از تزریق، حداکثر زمان اثرگذاری دارو است. باقی ماندن اثر دایسپورت در افراد مختلف متفاوت است و به طور متوسط بین 3 الی 6 ماه است و معمولاً پس از 3 تا 5 جلسه تزریق، فرد نیاز به تزریق دیگری نخواهد داشت.


 آیا دایسپورت میگرن را درمان می کند ؟  

امروزه دایسپورت تنها برای رفع چین و چروک پوست به کار نمی رود، بلکه بسیاری از افرادی که اغلب نیمی از زندگی خود را با سردرد گذرانده اند، از آن به عنوان روشی درمانی برای بهبود سردردهایشان استفاده  می کنند.


 عوارض دایسپورت: دایسپورت روشی کم عارضه است و عوارض مطرح شده برای آن نادر، جزئی و گذرا هستند. از عارضه های بی اهمیت و گذرای بعد از تزریق می توان به قرمزی محل تزریق، ورم موضع، درد محل تزریق و سردردی که ممکن است تا 3 ساعت طول بکشد، تهوع .مختصر، ضعف عمومی و خارش اشاره کرد.


 دلایل عمده استفاده از دایسپورت: تزریق دایسپورت باعث می شود که فرد نتواند پوست روی ناحیه درمان شده را چین دهد. درمان مناسب خط اخم باعث می شود فرد نتواند اخم کند و چهره آرامتر با خشم کمتری داشته باشد. بعلاوه شل شدن این عضلات برای مدت.طولانی، تشکیل چین را در ناحیه ابرو تقلیل داده و ممانعت می کند.

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان