لیزر موهای زائد

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

لیزر موهای زائد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 7039 ] - یکشنبه, 2 مهر 1396

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بهترین روش کاهش دائمی پرمویی 5 out of 5 based on 1 ratings.
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بهترین روش کاهش دائمی پرمویی

وجود پر مویی یکی از مهمترین و شایعترین مشکلات در خانم هاست که در روابط اجتماعی آنها هم بسیار تاثیر گذار است علیرغم آنکه روش های متعددی مانند اپیلاسیون با موم و الکترولیز برای کاهش پرمویی وجود دارد اما هیچکدام برای مدت طولانی و در وسعت زیاد موثر نیستند در صورتی که لیزر می توند باعث کاهش دائمی موهای زائد در تمامی نقاط بدن شود به همین دلیل است که لیزر بهترین روش درمان پرمویی به شمار می رود.


لیزر چیست؟


لیزر نوری تک طول موج است که بسته به رنگ آن در بافتهای مختلف جذب می شود و اثر می کند. در لیزر مو از طول موج هایی که عمدتا در رنگ سیاه جذب می شود استفاده می کنند که با جذب در رنگدانه سیاه رنگ ملانین موها باعث سوختن ریشه موها می شود.


کدام بیمار برای لیزر موی زائد مناسبتر است؟


هر چه رنگ پوست بیمار روشن تر و رنگ موهایش سیاهتر و ضخامت موهایش بیشتر باشد بیمار مناسب تری برای لیزر مواست و می تواند برای همیشه تعداد و ضخامت موها را کاهش داد. بیمارانی که پوست تیره دارند یا رنگ موهای شان بلوند یا قرمز باشد بیماران مناسبی برای کاهش دائمی موهای زائد با لیزر نیستند و تنها موها برای مدت مشخصی (در حد چند ماه) کم می شوند و مجددا رشد می کنند. دراین دسته از بیماران در صورتی که سایر روش های کاهش مو مثل موم انداختن یا الکترولیز باعث عوارض شود از لیزر به عنوان یک روش اپیلاسیون موقت اما کم عارضه استفاده می کنیم. در این حالت بیمار هر سه ماه تحت لیزر قرار می گیرد. باید توجه داشت که موهای سفید با لیزر از بین نمی روند.


چرا توصیه می شود در افراد پر مو هر چه سریعتر و در سن پایینتر از لیزر مو  استفاده شود؟


زیرا در بسیاری از افراد اپلاسیون با موم (wax) و الکترولیز سبب ایجاد لک، قرمزی یا فرو رفتگی در سطح پوست شده است که متاسفانه درمان آنها آسان نیست.علائم تاثیر لیزر روی موهای زائد چیست؟


1- کاهش تعداد موها

2- نازک شدن موها

3- کمرنگ شدن موها

4 -کاهش سرعت رشد موها


همه اینها منجر به طبیعی شدن منظره محل درمان می شود به نحوی که با عرف جامعه و روابط اجتماعی تداخلی نداشته باشد

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان