علت ریزش مو در زنان

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

علت ریزش مو در زنان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 384 ] - شنبه, 28 تیر 1399

علت ریزش مو در زنان

علت ریزش مو در زنان 5 out of 5 based on 1 ratings.
علت ریزش مو در زنان

علت ریزش مو در زنان

1. استرس های جسمی و روحی
اشتباه نیست اگر بگوییم یکی از اصلی ترین و شایع ترین دلایل ریزش مو در زنان، استرس های جسمی و روحی است. طلاق، عمل جراحی، حوادث ناگوار و موارد دیگر همگی منجر به ایجاد استرس در افراد می شوند و معمولا هرکسی که در معرض این اتفاقات تلخ قرار گیرد، به احتمال زیاد برای مدتی دچار ریزش مو می شود. در این موارد بدن تلاش می کند تا منابع خود را به سمت عضوی که دچار استرس شده، هدایت کند. تغییرات فیزیکی ناگهانی مثل کاهش وزن، تب شدید و… نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.

2. بارداری 
حدود 40 تا 50 درصد زنان در فاصله ی سه تا شش ماه بعد از بارداری، به دلیل کاهش سطح هورمون «استرژون»، نوعی ریزش مو تحت عنوان «جریان تلوژن» را تجربه می کنند.

3. ارث
به این نوع ریزش مو، ریزش موی «آندروژنیک» یا «آلوپسیای آندروژنیک» نیز گفته می شود. این نوع ریزش مو در زنانی که در خانواده ی خود سابقه ی ریزش مو دارند، بیشتر به چشم می خورد. این نوع ریزش مو ابتدا با نازک شدن موها در جلوی سر شروع می شود، اما به طور معمول خط رویش مو در جلوی سر از بین نمی رود و تقریبا هرگز به طاسی منجر نمی شود.

4. کمبود پروتئین 
مصرف مقدار کافی پروتئین در رژیم غذایی روزانه، برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مؤثر است. کسانی که رژیم های لاغری بدون پروتئین را انتخاب می کنند، دچار نوعی سوء تغدیه می شوند. در چنین شرایطی بدن تلاش می کند، پروتئین لازم را ذخیره کند. در نتیجه ابتدا رشد موها کاهش می یابد و در ادامه متوقف می شود و به دنبال آن ریزش مو اتفاق می افتد. گاهی این روند 2 تا 3 ماه به طول می انجامد. بهتر است بدانید راه درمان آن بسیار ساده است و تنها با برگرداندن و مصرف پروتئین در رژیم غذایی تان امکان پذیر است.

5. کم خونی 
یک ماده ی غذایی بسیار مهم برای حفظ سلامت مو، آهن است. مصرف غذاهای سرشار از آهن از این جهت حائز اهمیت است که کمبود آهن می تواند منجر به کاهش تعداد گلبول های قرمز خون و بروز کم خونی شود. البته کم خونی گاهی ممکن است به دلیل عدم جذب مواد مغذی در بدن یا دلایلی نظیر جراحی، بارداری، بیماری و … باشد. سفلیس، بیماری های خود ایمنی، شیمی درمانی، آنرمالی های مربوط به ساقه ی مو و … از دیگر دلایلی هستند که منجر به ریزش مو در زنان می شوند. به طور قطع، برای تعیین علت دقیق ریزش مو باید به تشخیص درست توسط پزشک روی آورد. 

مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:
37729494 - 025

کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان