انواع روشهای لیزر موهای زائد

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

انواع روشهای لیزر موهای زائد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 479 ] - یکشنبه, 29 تیر 1399

انواع روشهای لیزر موهای زائد

انواع روشهای لیزر موهای زائد 5 out of 5 based on 1 ratings.
انواع روشهای لیزر موهای زائد

انواع روشهای لیزر موهای زائد

لیزر الکساندریت (Apogee) 
یکی از بهترین و پیشرفته ترین لیزرهای موجود در دنیا است که عملکردی عالی و فوق العاده دارد. شرکت آمریکایی Cynosure سازنده این لیزر بسیار عالی است. از قابلیت هایی که باید درباره این نوع لیزر به آن اشاره کرد، این است که با کمک این نوع لیزر می توان طول موج لیزر (pulse Duration) را تنظیم کرد. همچنین هنگام کار با این دستگاه، مقدار انرژی که لازم است تا برای لیزر موهای زائد استفاده شود نیز تنظیم شدنی است و این، یکی از قابلیت های ف وق العاده و منحصر به فرد لیزر الکساندریت است. یکی دیگر از ویژگی های این نوع لیزر، این است که اثر بلند و طولانی مدت دارد و اثری که باقی می گذارد، برعکس بعضی نمونه های دیگر، تا مدت ها باقی خواهد ماند. یکی دیگر از قابلیت ها و مزایای لیزر الکساندیت (Apogee) این است که این نوع لیزر می تواند موهای ضخیم و مشکی را از بین ببرد. موهای ایرانیان نیز این ویژگی را دارند و به این دلیل است که لیزر الکساندیت، با نژاد ایرانی و مردمان ایرانی سازگاری دارد. 

روش IPL 
همچنین روش دیگری با نام IPL هم برای لیزر درمانی وجود دارد. باید بدانید که IPL در واقع لیزر نیست بلکه نور با پهنای بسیار بزرگ است که بر روی ساقه مو تاثیر می گذارد. همچنین IPL عوارض بیشتری نیز دارد. 

روش دایود 
یکی دیگر از روش های لیزر درمانی، روش دایود است. در این روش، یک نوع لیزر به سوی رنگدانه های فولیکول مو تابیده می شود و به همین دلیل، می تواند مو ها را به راحتی و سادگی از بین ببرد. همچنین چون انرژی (اشعه) خارج شده از دستگاه یکنواخت است، عوارضی ندارد و پس از لیزر درمانی، شما شاهد التهاب و … نخواهید بود. 

در کدام نواحی از بدن میتوان از لیزر درمانی استفاده کرد؟ 
اگر بخواهیم به طور کلی به این سوال جواب بدهیم باید بگوییم که در هر نقطه ای از بدن که موهای زائد داشته باشد، می توان از انجام عمل لیزر موها استفاده کرد اما به طور دقیق: 

کشاله ران، برای از بین بردن موهای زیر بغل، لب بالا، چانه، بازوها، شانه، کمر و همچنین ریش. در نقاط ذکر شده می توان از لیزر درمانی استفاده کرد. 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بعد از انجام عمل لیزر، به شما ژلی ارائه خواهد شد. این ژل رسانا است و همچنین قابلیت تسکین دادن درد را دارد. باید از این ژل استفاده کنید. 

تا 3 روز با حدالمکان بیشتر از 3 روز، به هیچ وجه حمام آفتاب نگیرید حتی اگر شما از حمام آفتاب مصنوعی استفاده کنید. 

قبل از این که به پیاده روی بروید، حتما از کرم ضد آفتاب (حداقل 30) استفاده کنید. 

حداقل تا 3 روز بعد از لیزر موهای زائد به هیچ جه به استخر و یا سونا نروید. 

همان طور که ذکر شد، بعد از انجام لیزر درمانی، حداقل تا یک هفته در معرض آفتاب نباشید و اگر مجبور به بودن در مقابل آفتاب هستید، خود را بپوشانید و یا از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. 

همچنین احتمالا بعد از لیزر کردن، دچار ورم خواهید شد که طبیعی است و می توانید از کیسه یخ  بر روی آن استفاده کنید.

تعداد جلسات لازم برای عمل لیزر موهای زائد 
در واقع نمی توان یک جواب قطعی و کاملا درست که برای هر شخصی صدق کند در نظر گرفت چون تعداد جلسات به خود شما و اختلالات هورمونی  و … بستگی دارد اما به طور کل تعداد جلسات 3 تا 7 جلسه می تواند یک عدد خوب و معقول باشد. 
البته این عدد در نواحی مختلف بدن که قصد لیزر درمانی دارید متفاوت خواهد بود. به طور مثال لیزر درمانی ناحیه صورت، بیشتر از زیر بغل به طول خواهد انجامید. 

عمل لیزر موهای زائد چقدر طول می کشد؟ 
انجام یک جلسه لیزر درمانی،مدت زمان بسیار زیادی را نیاز ندارد و مانند برخی روش های دیگر، وقت بسیار زیادی را از شما نخواهد گرفت. البته مطمئنا انجام عمل لیزر، در مکان ها و نواحی مختلف بدن زمان متفاوتی را می طلبد. برخی نقاط به زمان بسیار کمی نیاز دارند و برخی زمان بیشتری می خواهند اما باید گفت که به طور کلی، انجام عمل لیزر از 30 دقیقه تا 1 و نیم ساعت طول خواهد کشید. نگران طول عمل نباشید. چون مطمئنا بسته به ناحیه مورد نظر، زمان بیشتر و یا کمتر است، این عدد متفاوت تر هم خواهد بود اما زمان عمل آنقدری نیست که به اصطلاح عامیانه “شما را علاف کند !

نتایج عمل لیزر موهای زائد 
احتمالا می دانید که برخی از روش های زیبایی و یا جوانسازی پوست، به طور حتم اثری از خود به جا نخواهند گذاشت و حتی ممکن است که پس از انجام، هیچ نتیجه ای را بر جای نگذارند و حتی در بعضی مواقع از زیبایی می کاهند! 
روش لیزر موهای زائد، مانند این گونه روش ها نیست و به طور حتم اثری را از خود بر جای خواهد گذاشت و موهای زائد مورد نظر شما را از بین خواهد برد. همچنین از روش لیزر درمانی، برای کم کردن سیاهی زیر بغل هم استفاده می شود که در این مورد هم حتما اثر خواهد داشت. البته اگر انجام لیزر، به وسیله یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود، نتایج بهتر و سریع تر خواهند بود و عوارض نیز به حداقل می رسند.
همچنین قابل ذکر است که معمولا اولین اثرات لیزر، حدودا 2 هفته پس از عمل لیزر مشخص خواهند شد. 

مزایای لیزر درمانی در مقایسه با دیگر روشهای رفع موهای زائد 
یکی از بهترین مزیت و مزایای لیزر درمانی و از بین بردن موهای زائد با لیزر که خیلی از افراد به دنبال آن هستند، این است که لیزر، با از بین بردن موهای زائد، اعتماد به نفس بیشتری به شما خواهد داد. ممکن است که به خاطر روئیدن موهای زائد در صورت و یا دست و پای خود نگران و خجالت زده باشید اما با از بین بردن آن ها به وسیله لیزر، دیگر این حس که باعث منزوی شدن است را نخواهید داشت. 
همچنین لیزر، از بقیه روش ها سریع تر است و درد کمتری دارد. 
لیزر عوارض بسیار کمتری در مقایسه با دیگر روش ها دارد. 
شاید فکر کنید که این روش، یک روش گران است اما اگر به عمق آن فکر کنید، خواهید فهمید که این روش باعث صرفه جویی در هزینه های شما نیز خواهد شد. به طور مثال برای اپیلاسیون، باید جلسات متعددی را طی کنید که هزینه زیادی متحمل خواهید شد اما با لیزر، شما نیازی به پرداخت هزینه های زیاد ندارید. 
روش لیزر درمانی، محدودیتی از نظر وسعت انجام ندارد و به همین دلیل می توانید حجم و منطقه وسیعی از موها را از بین ببرید. با لیزر درمانی، عفونت و … را نخواهید داشت. 
همچنین با این روش در وقت خود نیز صرفه جویی می کنید. 
بعد از عمل لیزر برعکس بسیاری از روش های دیگر، می توانید به کار های خود بپردازید و همچنین به آسانی حرکت کنید.

ریکاوری و بهبودی بعد از عمل لیزر موهای زاید 
پس از عمل لیزر، حدودا 2 هفته طول می کشد تا نتایج نمایان شوند و بهبودی حاصل شود. بهبودی حاصل از لیزر موهای زائد، همیشگی بوده و مانند بعضی از روش های دیگر برای از بین بردن موهای زائد، نیازی نیست که به طور منظم به درمان بپردازید. 
همچنین در بعضی از مواقع و در بعضی از بیماران، پس از انجام عمل لیزر اتفاقی نمی افتد و رشد موهای زائد برای مدت حدودا 2 هفته ادامه دارد و مانند سابق قطع نمی شود. اما پس از حدود 2 هفته، رشد موها به طور کامل و برای همیشه متوفق می شود و دیگر نیازی به انجام عمل لیزر درمانی نیست. در کل نباید نگران بود چون این روش، یک روش خوب و کامل برای از بین بردن و قطع رشد موهای زائد است و بهبودی حاصل خواهد شد. ممکن است بهبودی به بیش از 2 هفته بکشد اما سرانجام بهبودی کامل مشاهده می شود. 
همچنین همان طور که در بالا تر هم ذکر شد، روش لیزر موهای زائد، نیازی به مدت زمان خاصی برای ریکاوری ندارد و همچنین عوارض خاصی را  شاهد نخواهید بود. فقط لازم است که در یک مدت زمان بسیار کوتاه که حدود 3 روز است از اعمالی مانند پیاده روی در معرض آفتاب خودداری کرد.

عوارض لیزر موهای زائد 
به طور کلی، روش لیزر کردن موهای زائد، عوارض زیادی را به همراه ندارد و این یکی از نکات خوب و مزایای این روش به شمار می آید. فقط باید بدانید که پس از انجام عمل لیزر، احتمال تورم و التهاب پوست وجود دارد که آن هم با کرم هایی که داده می شود از بین می رود. همچنین می توانید برای درمان التهاب، تورم و قرمزی پوست، از یک کیسه یخ در مکان مورد نظر استفاده کنید.

مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:
37729494 - 025

کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان