بوتاکس برای لبخند لثه ای

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

بوتاکس برای لبخند لثه ای

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1752 ] - سه شنبه, 7 مرداد 1399

بوتاکس برای لبخند لثه ای

بوتاکس برای لبخند لثه ای 5 out of 5 based on 1 ratings.
بوتاکس برای لبخند لثه ای

بوتاکس برای لبخند لثه ای

لبخند لثه ای به معنای نمایان شدن بیش از اندازه لثه ها در موقع لبخند زدن است. اگر در هنگام لبخند زدن لب فوقانى بيش از حد بالا برود، لثه ‏ها (بالای دندان های جلویی) بيش از حد معلوم می شوند و لبخند حالتی ناخوشایند پیدا می کند. 

این حالت از لبخند زدن می تواند با عمیق بودن بیش از حد خط خنده (خط نازولابیال) همراه باشد. اگر چنین حالتی وجود داشته باشد، یکی از عضلات صورت که از کنار پره های بینی می گذرد و به لب بالایی متصل می شود، با انقباض بیش از حد خود در هنگام لبخند زدن، هم باعث بالا رفتن بیش از حد لب بالایی و هم سبب عمیق شدن زیاد خط خنده می شود. 

در این حالت می توان با تزریق بوتاکس به داخل همین عضله موذی، قدرت آن را کم کرد و کاری کرد که لبخند زیباتر شود (موقع لبخند زدن کمتر لثه معلوم باشد) و عمق خط خنده کم شود. 

یادتان باشد که در يک لبخند زيبا و طبيعى، بايد لب بالایی ثلث فوقانى دندان‏ هاى پيشين مركزى را بپوشاند. بنابراین می توانید بروید جلوی آینه و لبخند زدن خودتان را خوب ببینید؛ اگر موقع لبخند زدن بیش از 2 میلی متر از لثه شما در بالای دندان های پیشین مرکزی معلوم می شوند و اگر این نوع لبخند زدن با عمیق بودن خطوط خنده همراه است، آن وقت تزریق بوتاکس می تواند به شما کمک کند. پس باید به متخصص پوست در کلینیک ایرانیان قم مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس برای کاهش نمایش لثه در هنگام لبخند، دردناک است؟ 

معمولا از تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست صورت استفاده می شود و تزریق بوتاکس برای کاهش نمایش لثه در هنگام لبخند و کاهش عمق خط خنده چندان دردناک نیست و حتی نیاز به بی حسی موضعی هم ندارد؛ ولی می توانید درست قبل از تزریق از کیسه یخ استفاده کنید تا همان درد مختصر را هم احساس نکنید.


تزریق بوتاکس برای کاهش نمایش لثه در هنگام لبخند، چطور انجام می شود؟ 

تزريق به صورت زير انجام مى‏شود:

1. از شما خواسته می شود تا روی تخت بخوابید و به تخت زاویه 60 درجه می دهند.
2. پزشک متخصص پوست از شما می خواهد تا لبخندی حداکثری بزنید!
3. پزشک متخصص پوست محل تزریق را مشخص می کند، نگران نباشید، در هر طرف فقط یک تزریق کوچک و بدون درد در داخل عضله کنار بینی انجام می شود.
4. برای بی حس کردن محل تزریق از کیسه یخ استفاده می کنند.
5. منطقه تزريق را با الكل تميز می کنند.
6. پزشک متخصص پوست دو تزریق بدون درد را در داخل عضله کنار بینی شما (در حالی که دارید با لذت لبخند می زنید)، انجام می دهد.
7. محل تزریق با پنبه و الکل فشار داده می شود.
8. تبریک می گوئیم بزودی لبخند زیباتری خواهید داشت و از عمق خط خنده شما کم می شود.


تزریق بوتاکس برای کاهش لبخند لثه ای، چه موقع تاثیر می کند؟ 

عجله نکنید. معمولاً 2 هفته بعد از تزريق بوتاکس، لب فوقانی شما ارتفاع بیشتری پیدا می کند و روی دندان های پیشین را می پوشاند و دیگر موقع لبخند زدن لثه های شما معلوم نمی شود و بدون این که فیلر تزریق کرده باشید، عمق خط خنده شما هم کم می شود. باید تزریق طوری انجام شده باشد که عملکرد دهان شما تحت تاثیر قرار نگرفته باشد و در خوردن و آشامیدن و صحبت کردن تغییری احساس نکنید.


اثر تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای در هنگام لبخند، تا چه موقع باقی می ماند؟ 

مدت اثر بوتاکس (برای کاهش نمایش لثه در هنگام لبخند) در حدود 2 ماه است. بعد از برطرف شدن تأثیر بوتاکس و برگشتن قدرت عضله باید بار دیگر برای تزریق مراجعه کنید.


آیا نیاز به مراجعه مجدد دارم؟ 

2 هفته بعد از تزريق بوتاکس باید یک بار دیگر به متخصص پوست خود مراجعه کنید تا متخصص پوست شما بررسی های لازم را انجام بدهد. ممکن است نیاز باشد برای ترمیم تزریق اول، نیاز به تزریق مقدار کمی بوتاکس داشته باشید.


تزریق بوتاکس برای کاهش نمایش لثه در هنگام لبخند، چه عوارضی دارد؟ 

به دنبال تزریق بوتاکس برای نمایش لثه در هنگام لبخند، ممکن است عوارضی ایجاد شوند:

1. عدم تقارن 

لبخند یادتان باشد که بیشتر افراد، پيش از تزریق بوتاکس لبخندى نامتقارن دارند، اما ممكن است از آن آگاه نباشند، ممكن است عدم تقارن مختصر لبخند بعد از درمان با بوتاکس تشديد شده، كاملاً آشكار شود. از سوى ديگر ممكن است عدم تقارن لب در نتيجه تزريق نابرابر بوتاکس در دو سمت ايجاد شده باشد. در هر صورت مى‏ توان نتيجه حاصل را با تزريق بوتاکس در يک سمت ترميم كرد.

2. افتادگی لب 

که در نتيجه فلج كامل عضلۀ هدف (به دنبال تزريق مقدار زیادی بوتاکس) ايجاد مى‏شود.  تزريق توكسين در خارج از عضله هدف يا انتشار آن به ديگر عضلات بالابرنده لب هم مى‏تواند سبب افتادگی لب و يا نارسايى دهان شود. نارسايى دهانى عارضه‏اى شديد و نادر است و با آبريزش دهان، اختلال در تكلم، خوردن و آشاميدن مشخص مى‏شود. درمانى براى اين عوارض وجود ندارد و با از بين رفتن تأثير بوتاکس مشكلات برطرف مى‏ شوند.

مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
37729494 - 025 
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان