نکات قبل از لیزر موها که باید بدانید

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

نکات قبل از لیزر موها که باید بدانید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 3250 ] - سه شنبه, 7 مرداد 1399

نکات قبل از لیزر موها که باید بدانید

نکات قبل از لیزر موها که باید بدانید 5 out of 5 based on 1 ratings.
نکات قبل از لیزر موها که باید بدانید

نکات قبل از لیزر موها که باید بدانید

برای از بین بردن موهای زائد روش های مختلفی وجود دارد. اما روشی که کمترین دردسر و بیشترین بازده را دارد، از بین بردن موها با لیزر است. قبل از شروع به از بین بردن موها با لیزر، نکات قبل از لیزر موها را که باید بدانید، در این مقاله مطرح خواهیم کرد.

لیزر موهای زائد در سال های اخیر در بین مردان و زنان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. زنان معمولاً به دنبال این درمان برای از بین بردن مو در زیر بغل و مناطق خط بیکینی خود بوده و از طرف دیگر مردان از این درمان برای خلاص شدن از موهای پشت و سینۀ خود استفاده می کنند.

برخلاف شیوکردن یا کندن مو، لیزر دارای اثر طولانی مدت است که باعث راحتی بیشتر آن می شود. اگر قبلاً لیزر برای از بین بردن موهای زائد انجام نداده اید، این نکات قبل از لیزر موها به شما هرآنچه که باید در نظر بگیرید تا بهترین نتایج را به دست آورید، خواهد داد.


آیا از بین بدن مو با لیزر برای شما مناسب است

قبل از اینکه اقدام به انجام این کار کنید، ابتدا باید تعیین کنید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر؛ زیرا انواع خاصی از دستگاه های لیزر به برخی از رنگ مو و پوست تأثیر ندارند.

دستگاه ها ممکن است به خوبی بر موهای قهوه ای روشن تا مشکی تأثیر داشته باشند؛ اما چنین چیزی را نمی توان برای موهای خاکستری، سفید، بلوند یا قرمز انتظار داشت. انتخاب مناسب ترین و بهترین دستگاه لیزر بسیار مهم است.

نحوۀ کار لیزرها بدین صورت است که رنگدانۀ تیرۀ موجود در ریشۀ موها انرژی لیزر را جذب می کنند تا فولیکول مو کاملاً از بین برود. به همین خاطر لیزر برای پوست های روشن مناسب تر است؛ چرا که ملانین در پوست های تیره موجب حساس شدن پوست نسبت به گرما و در نتیجه سوختگی می شود.

با این حال، لیزر الکساندرایت Apogee ساخت شرکت سانیاشور در کلینیک ایرانیان قم نسبت به اکثر دستگاه های دیگر متفاوت عمل می کند. 


کامل کردن درمان، از مهم ترین نکات قبل از لیزر موها

لیزر، موهای زائد را در سه مرحله مورد هدف قرار می دهد. مرحله ای که مو در بالای سطح پوست بوده اما هنوز به پایه متصل است را مرحله Anagen می نامند. این فاز بهینه برای درمان لیزر است تا فولیکول مو و جلوگیری از رشد دوباره هدف درمان باشد.


قبل از انجام لیزر باید ناحیه را شیو کنید

شیو کردن ممکن است به نظر ناخوشایند باشد؛ اما ضروری است. اصلاح نکردن موها موجب می شود که پرتو لیزر به سختی به پایۀ فولیکول مو برسد. علاوه بر این، احتمال بروز ناراحتی پس از درمان را کاهش می دهد. به یاد داشته باشید که قبل یا در بین درمان ها نباید موها را از ریشه کَند.

اساس کار لیزر، هدف قرار دادن فولیکول مو است. بنابراین، هنگامی که قبل از لیزر موها را از ریشه جدا کنید، اساساً فولیکول مو را از بین می برید.


منطقۀ مورد نظر را تمیز نگه دارید

قبل از اینکه به مطب بروید، حمام کنید. این کار نه تنها بهداشتی است، بلکه موجب از بین رفتن هرگونه روغن یا کرمی که ممکن است در سطح پوست وجود داشته باشد، خواهد شد.

برای به دست آوردن بهترین نتایج از درمان با لیزر، باید اطمینان حاصل شود هیچ موانعی بین اشعۀ لیزر و فولیکول مو وجود نداشته باشد.


موهای خود را بی رنگ نکنید

همانطور که قبلا ذکر شد، لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه در موهای شما کار می کند و در نهایت فولیکول مو را به طور کامل از بین می برد. سفید کردن موها موجب از بین رفتن رنگدانه ها می شود و پرتوهای لیزر هیچ تأثیری روی آن نخواهند داشت.

موها بدون رنگدانه به خوبی نمی توانند انرژی لیزر را جذب کنند. بنابراین فولیکول مو به دشواری مورد هدف قرار گرفته و بهترین نتیجه را از این روش دریافت نخواهید کرد. در حالت ایده آل، حداقل شش هفته قبل از اولین جلسه، نباید موهای خود را بی رنگ کنید.


مراقب داروهای مصرفی خود باشید

قبل از شروع باید از یک متخصص پوست، مشاوره بگیرید. این مشاوره شامل تمام اطلاعات دارویی از جمله داروهای خوراکی و موضعی می شود.

داروهای مختلف اثرات متفاوتی روی بدن و بیشتر روی پوست دارند. بعضی از داروها ممکن است پوست را بیشتر در معرض سوزش یا تاول زدگی قرار دهد. برخی دیگر ممکن است با درمان لیزر تداخل داشته باشند و باعث جلوگیری از نتایج شود.

اگر از هرگونه داروی هورمونی مانند داروهای ضدبارداری، کنترل آکنه و آنتی بیوتیک ها استفاده می کنید یا حساسیت های نوری دارید، به متخصص پوست اطلاع دهید.

این کار به این معنا نیست که هنگام درمان با لیزر باید داروهای خود را قطع کنید، بلکه اطلاع رسانی باعث می شود که درجات لیزر متناسب با شما تنظیم شده و این کار با احتیاط پیش برود.


در معرض آفتاب قرار نگیرید

در معرض خورشید قرارگرفتن یکی از نکات قبل از لیزر موها است که باید بسیار به آن توجه کرد. باید حداقل 6 هفته قبل و شش هفته پس از انجام این کار از خورشید دور بود؛ چراکه قرارگرفتن پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش آفتاب، خطر ابتلا به آسیب پوست در هنگام درمان را افزایش می دهد.


صبر داشته باشید

8 تا 12 جلسه درمان برای به دست آوردن نتیجه کامل طول می کشد. اغلب نتایج بعد از جلسه دوم یعنی 8 هفته، مشهود است. بنابراین صبور باشید و درمان را تا انتها کامل کنید.

درمان لیزر می تواند باعث افزایش رشد در برخی موارد شود

این موضوع حقیقت دارد! انواع خاصی از مو ممکن است به رشد بیشتر تحریک شده و ضخیم تر شوند. اما نگران نباشید، اگر مو برای انجام این کار مناسب نباشد، متخصص پوست شما به اطلاع خواهد داد.


این روش مزایای زیادی دارد

از نکات قبل از لیزر موها باید به مزایای قابل توجه آن اشاره کرد. علاوه بر پاک کردن پوست و کاهش موهای دائمی، لیزر به کاهش موهای در حال رشد و تحریک کمتر پوست کمک خواهد کرد. به علاوه موجب رشد مستقیم مو خواهد شد و برخلاف روش کندن، مو به سمت داخل رشد نمی کند.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
37729494 - 025 
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان