جوانسازی دست با تزریق ژل

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

جوانسازی دست با تزریق ژل

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 3488 ] - شنبه, 11 مرداد 1399

جوانسازی دست با تزریق ژل

جوانسازی دست با تزریق ژل 5 out of 5 based on 1 ratings.
جوانسازی دست با تزریق ژل

جوانسازی دست با تزریق ژل

یکی از دغدغه های ما با افزایش سن، جوانسازی پوست دست است. اما چطور پوست دست ها می تواند سن ما را آشکار کند؟ پشت دست ها ناحیه ای است که اغلب خیلی راحت می تواند سن ما را لو بدهد، حتی اگر پوست صورت و بدن ما به خوبی حفظ شده باشد و اثری از گذشت زمان روی پوست این نواحی دیده نشود. بنابراین اهمیت پوست پشت دست زیاد است و هرچند اغلب به این ناحیه مهم از بدن توجه نمی شود، اما می تواند به خوبی تغییرات ناشی از گذشت زمان را نشان بدهد. با افزایش سن تغییرات زیر در پوست پشت دست ها روی می دهد:

  • لکه هایی روی پوست ایجاد می شود. این لکه ها اغلب قهوه ای هستند و ممکن است رنگ روشن یا تیره ای داشته باشد. برخی از آنها برجسته می شوند و در کل ظاهر ناخوشایندی به دست ها می دهند. برای درمان این لکه ها از روش های گوناگونی استفاده می شود. به عنوان مثال لیزر روش مناسبی است که با کمترین عوارض می تواند این لکه های پوستی را از بین ببرد.

  • پوست نازک می شود و رگ های زیر آن معلوم می شوند.

  • چربی زیر پوست از بین می رود و فرورفتگی هایی بین تاندون های پشت دست ظاهر می شوند.


چطور می توانیم جوانسازی پوست دست را انجام دهیم؟ 

روش های مختلفی برای جوانسازی پوست پشت دست ها وجود دارد:

روش های دارویی

یادتان باشد که پوست دست ها از جمله مناطقی از پوست بدن است که بیشترین تماس را با مواد تحریک کننده و آلرژیک دارد و به همین دلیل بیش از سایر قسمت های بدن می تواند دچار خشکی و اگزما شود. خشکی و ضایعات اگزمایی ایجاد شده روی پوست دست می تواند ظاهر آن تغییر بدهد. بنابراین مراقبت از پوست دست ها بسیار مهم است. برای مراقبت از پوست دست های خود باید اصول کلی زیر را رعایت کنید:

1. در هنگام شستشوی ظروف و کار با مواد محرک حتما از دستکش استفاده کنید.

2. برای شستشوی دست ها از مواد شوینده یا صابون های غیر محرک و کِرم دار استفاده کنید.

3. از کرم مرطوب کننده دست روزی دو یا سه بار استفاده کنید.

4. در صورت ایجاد هر نوع ضایعه پوستی حتما به متخصص پوست مراجعه کنید.

5. برای جوانسازی و حفظ شادابی و جوانی پوست دست های خود از کرم های جوان کننده مخصوص دست با نظر متخصص پوست در کلینیک ایرانیان قم استفاده کنید.


روش های لیزری

استفاده از لیزر یکی از روش های مؤثر برای جوانسازی پوست است. لیزر نوعی نور متمرکز است که می تواند پوست را گرم کند. گرم کردن پوست سبب ساخت کلاژن توسط پوست، تغییر شکل و بهتر شدن کیفیت کلاژن موجود در پوست و در نهایت سفت شدن پوست و کم شدن چین و چروک های آن می شود.


روش های تزریقی

یکی از روش هایی که برای جوانسازی پوست دست به کار می رود، تزریق فیلر است. فیلر یعنی پُرکننده! انواع فیلرها برای پر کردن فرورفتگی ها و چین های پوست و شکل دادن به پوست موجود هستند. تزریق فیلر مناسب سبب می شود تا فرورفتگی های پشت دست ناپدید شوند، چروک های سطحی کم شوند، رگ ها کمتر به چشم بیایند و نازکی پوست ناشی از افزایش سن ناپدید شود.


چه مطالبی را باید در مورد جوانسازی پشت دست با تزریق فیلر بدانم؟ 

برای جوانسازی پشت دست از چه نوع فیلری استفاده می شود؟

برای پر کردن فرورفتگی های پشت دست می توان از فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک (مانند رستیلن) یا کلسیم هیدروکسی آپاتیت استفاده کرد. هیالورونیک اسید ماده ای است که در حالت طبیعی هم در پوست وجود دارد و علاوه بر این که به پوست شکل می دهد، نقش آب رسانی به پوست و تغذیه آن را هم بر عهده دارد.

کلسیم هیدروکسی آپاتیت کمتر از هیالورونیک اسید انعطاف پذیر است و کار کردن با آن سخت تر است، اما ماندگاری بیشتری دارد و در دراز مدت می تواند سبب کلاژن سازی شود. در کل، هر کدام از این فیلرها بلافاصله بعد از تزریق ناحیه را پر می کنند و به صورت ناحیه ای صاف و البته نرم بین پوست و عضلات پشت دست قرار می گیرند و حالت لاغری و فرورفتگی پشت دست را از بین می برند.


آیا تزریق فیلر در پشت دست ها دردناک است؟ 

نگران نباشید. تزریق فیلر در پشت دست ها تحت بی حسی موضعی انجام می شود و دردناک نیست. معمولا برای بی حسی موضعی از کرم های حاوی لیدوکائین و مواد مشابه استفاده می شود. کرم بر روی ناحیه تزریق مالیده می شود و حدود نیم ساعت صبر می کنیم و بعد از این مدت پوست کاملا بی حس شده است و دردی حس نمی کنید.


چه موقع تأثیر تزریق فیلر را می بینم؟ 

بلافاصه بعد از تزریق فیلر می تواند پر شدن پشت دست خود را ببینید. با مرور زمان ظاهر فیلر تزریق شده بهتر و طبیعی تر می شود. یادتان باشد که بعد از تزریق ناحیه کمی ورم می کند و در هفته اول سفت تر از حد طبیعی به نظر می رسد. این حالت به مرور برطرف شده، پشت دست حالتی طبیعی پیدا می کند.


چه موقع نیاز به تزریق مجدد فیلر است؟ 

هر کدام از فیلرهای تزریقی ماندگاری متفاوتی دارند. فیلرهای اسید هیالورونیک معمولا برای 1 تا 2 سال دوام دارند و بعد از مدت باید تجدید شوند. مدت ماندگاری فیلرهای کلسیم هیدروکسی آپاتیت بیشتر است.


تزریق فیلر در پشت دست ها چه عوارضی دارد؟ 

تزریق فیلر در پشت دست ها دو عارضه اصلی دارد:

  • ناصاف بودن یا نامنظم بودن فیلر تزریق شده. ممکن است فیلر تزریق شده صاف نباشد و در سطح آن نامنظمی هایی دیده شود. جای نگرانی ندارد. با ماساژ دادن این مشکل برطرف می شود. ماساژ دادن را به متخصص پوست خود بسپارید و خودتان سعی نکنید ناحیه را ماساژ بدهید.

  • خونمردگی. پشت دست عروق زیادی دارد و در حین تزریق آسیب دیدن این عروق و ایجاد خونمردگی اجتناب ناپذیر است. با استفاده از کیسه یخ و فشار دادن محل آسیب دیدگی رگ می توان از ایجاد خونمردگی جلوگیری کرد یا خونمردگی را به حداقل رساند.

مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
37729494 - 025 
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان