تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2495 ] - شنبه, 11 مرداد 1399

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها 5 out of 5 based on 1 ratings.
تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها

برای ما شاید این سوال پیش آمده که چه موقع از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها نیاز داریم؟ در پاسخ باید بگوییم که افتادگی ابروها و شُل بودن پوست پلك فوقانى (که اصطلاح علمی آن درماتوشالازى است)، ظاهرى خسته و اندوهگين ايجاد می كنند.

همچنین انقباض بخش فوقانى خارجى عضله سطحی دور چشم (عضله ای است که دورتادور چشم را احاطه می کند و در ساختمان پلک ها هم نقش دارد) سبب تشديد اين ظاهر می شود. با تزريق بوتاکس در بخش فوقانى خارجى عضله سطحی دور چشم می ‏توان اين دو عارضه را برطرف كرد.


در کل تزريق بوتاکس در بخش فوقانى خارجى عضله سطحی دور چشم به سه منظور انجام می شود:

1. از بين بردن افتادگی بخش خارجى ابروها؛

2. بهبود وضعيت شلی پوست در پلک فوقانى؛

3. بالا بردن بخش خارجى ابروها.


آیا می دانید، از نظر زیبایی، بهترین محل قرارگیری ابروهایتان کجا است؟ 

جلوی آینه بروید و پیشانی خود را کمی بالاتر از حدقه چشم لمس کنید. یک برجستگی استخوانی احساس می کنید (که نام علمی آن ستیغ بالای حدقه چشم است).

در زنان، بهترين محل قرارگيرى ابرو، مختصرى بالاتر از این برجستگی استخوانی است و ابرو بايد قوس داشته باشد. در مردان ابروها بر روى این برجستگی استخوانی قرار می گيرند و افقى هستند.


چه موقع تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو فایده ای ندارد؟ 

اگر برای تزریق بوتاکس جهت بالا بردن ابروهای خود به پزشک مراجعه کنید، ابتدا پزشک شما را از نظر افتادگی ابروها و شلی پوست پلک ها بررسی می کند. 

اگر دچار شلی شدید پوست پلک فوقانی یا افتادگی پلک (دقت کنید افتادگی پلک نه ابرو) باشید، بالا رفتن بخش خارجى ابروها سبب بهبود وضعيت شما نمی شود و ممكن است نياز به مداخله جراحى نظير «بلفاروپلاستى» داشته باشید. 

براى ارزيابى قدرت بخش فوقانى خارجى عضله سطحی دور چشم، پزشک انگشت نشانه خود در زير اين بخش از عضله قرار می ‏دهد و از شما می خواهد تا عضله خود را منقبض كنید (چشم خود را محکم ببندید). 

اگر عضله منقبض شده، بتواند فشار قوى بر انگشت پزشک وارد كند و برجستگى عضله منقبض قابل مشاهده باشد، به دنبال تزريق بوتاکس بخش خارجى ابروى شما به طور قابل توجهى بالا می ‏رود.


آیا تزریق بوتاکس برای بالا بردن بخش خارجی ابرو دردناک است؟ 

معمولا تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها چندان دردناک نیست و حتی نیاز به بی حسی موضعی هم ندارد؛ اما می توانید درست قبل از تزریق از کیسه یخ استفاده کنید تا همان درد مختصر را هم احساس نکنید.


تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو چگونه انجام می شود؟ 

تزريق بوتاکس که موجب جوانسازی پوست صورت خواهد شد، به صورت زير انجام می ‏شود:

1. از شما خواسته می شود تا روی تخت بخوابید و به تخت زاویه 60 درجه می دهند.

2. پزشک متخصص پوست محل تزریق را مشخص می کند، از شما می خواهد تا عضله خود را منقبض کنید و بخشی از عضله که باید فلج شود را مشخص می کند.

3. منطقه تزريق را با الكل تميز کرده و صبر می كنند تا الكل خشک شود.

4. پزشک متخصص پوست دو تزریق در هر طرف انجام می دهد. محل تقریبی تزریق ها زیر ابروها در انتهای خارجی آن است.

5. تزریق دردناک نیست و بعد از تزریق، محل با پنبه و الکل و به سمت خارج از چشم فشار داده می شوند.

6. تبریک می گوییم بزودی وقتی جلوی آینه بروید و به ابروهایتان نگاه کنید، از بهتر شدن ظاهر آن متعجب خواهید شد.


تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها چه موقع تاثیر می کند؟ و اثر آن تا چه موقع باقی می ماند؟ 

معمولاً  1 تا 2 هفته بعد از تزريق، بالا رفتن ابروها قابل مشاهده است. عملكرد عضلانى 3-2 ماه بعد از تزريق بوتاکس باز می گردد. درمان بعدى زمانى انجام می ‏شود كه پائين‏ افتادگى ابرو قابل توجه بوده، يا از سنگينى پلک يا ظاهر خسته صورت خود شكايت داشته باشید.


آیا نیاز به مراجعه مجدد دارم؟ 

2 هفته بعد از تزريق بوتاکس باید یک بار دیگر به پزشک متخصص پوست خود مراجعه کنید تا بررسی های لازم انجام شود و در صورت نیاز (اگر هنوز عضله شما قدرت زیادی داشت و ابروهایتان زیاد بالا نرفته بودند)، تزریق بیشتری برای شما انجام شود.


تزریق بوتاکس برای بالا بردن بخش خارجی ابرو چه عوارضی دارد؟ 

از جمله عوارض تزريق توكسين بوتولينوم براى بالا بردن بخش خارجى ابروها می توان به افتادگی پلک اشاره كرد. اين عارضه زمانى روى مى‏دهد كه تزريق در محل نادرست انجام شود یا بوتاکس انتشار پیدا کند و به عضله ای برسد که پلک شما را بالا می برد. نگران نباشید. افتادگی پلک عارضه ای نادر است و متخصصین پوست متبحر به ندرت با چنین عارضه ای روبه رو می شوند.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
37729494 - 025 
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان