تزریق بوتاکس به لب

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

تزریق بوتاکس به لب

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 3992 ] - شنبه, 11 مرداد 1399

تزریق بوتاکس به لب

تزریق بوتاکس به لب 5 out of 5 based on 1 ratings.
تزریق بوتاکس به لب

تزریق بوتاکس به لب

چه موقع از تزریق بوتاکس به لب استفاده می شود؟ 

در این مقاله به چگونگی تزریق بوتاکس به لب خواهیم پرداخت. جلوی آینه بروید و به صورت خودتان نگاه کنید. حالا لب ها را جمع کنید و ادای سوت زدن را در بیاورید. آیا دور لب هایتان چین می خورد؟ به لب بالا نگاه کنید. چین هایی را می بینید که به صورت شعاعی از محیط لب خارج می شوند؟ 

اگر چنین است، تزریق بوتاکس به عضلات اطراف لب می تواند انتخاب خوبی برای از بین بردن این چین وچروک ها باشد. چين‏ هاى لب، چين‏ هايى هستند كه به صورت شعاعى از لبه‏ هاى لب ‏هاى فوقانى و تحتانى خارج می ‏شوند. خطوط یا چین های لب در نتيجه انقباض عضلات اطراف دهان (عمدتا عضله اربيكولاريس اُريس) ايجاد می ‏شوند. 

با تزريق بوتاکس در عضله اربيكولاريس اُريس میتوان از خطوط اطراف لب کم کرد. همچنين تزريق در اين عضله سبب چرخش رو به خارج لب شده، بدين ترتيب لب ظاهر پُرترى پيدا مى ‏كند و به جوانسازی صورت کمک زیادی خواهد کرد. در اين بخش بيشتر روى درمان خطوط لب فوقانى تأكيد می شود.


آیا تزریق بوتاکس در لب دردناک است؟ 

لب فوقانى بسيار حساس است و نياز به بی ‏حسى دارد. به دنبال استفاده از  بی حس كننده‏ هاى موضعى حرکت منطقه کم می شود، بنابراين بعد از آن كه منطقه مورد نظر از نظر چين‏ ها مورد بررسى قرار گرفت و عكس گرفته شد، آن وقت بی ‏حسى موضعى انجام می شود. براى اين منظور از داروهاى موضعى بدون پانسمان براى مدت 15 دقيقه استفاده می ‏شود. همچنين توصيه می ‏شود قبل از تزريق براى 1 تا 2 دقيقه از يخ استفاده شود.


تزریق بوتاکس برای لب چگونه انجام می شود؟ 

تزريق به صورت زير انجام می شود:

1. از شما خواسته می شود تا روی تخت بخوابید و به تخت زاویه 60 درجه می دهند.

2. پزشک متخصص پوست در قم در کلینیک ایرانیان از شما می خواهد تا لب های خود را جمع کنید (مثلا سوت بزنید) و محل تزریق را مشخص می کند.

3. داروى بی حس كننده موضعى، روى محل تزریق مالیده می شود و 10 تا 15 دقيقه فرصت می دهند تا ناحیه بی حس شود. بعد از شما می خواهند تا کرم بی حس کننده را پاک کنید. می توانید براى بىی حسى بيشتر (در سمتى كه مى‏خواهيد تزريق انجام بدهيد) از يخ استفاده كنيد.

4. منطقه تزريق را با الكل تميز کرده و صبر می كنند تا الكل خشك شود.

5. پزشک متخصص پوست دو تزریق بدون درد را در ناحیه لب فوقانی (و در صورت لزوم لب تحتانی) شما انجام می دهد.

6. محل تزریق با پنبه و الکل فشار داده می شود.

7. تبریک می گوئیم به زودی چین خوردگی لب شما کم می شود یا از بین می رود.


تزریق بوتاکس برای لب چه موقع تاثیر می کند؟ 

عجله نکنید. معمولاً 2 هفته بعد از تزريق بوتاکس مقدار و عمق چین های دور لب شما کم می شوند. همچنين در همين زمان چرخش خارجى لب و افزايش پُرشدگى آن محسوس خواهد بود.


اثر تزریق بوتاکس برای لب تا چه موقع باقی می ماند؟ 

مدت اثر بوتاکس (برای کاهش چین های لب) در حدود 2 ماه است. دقت کنید که در این مدت ممکن است نتوانید به راحتی سوت بزنید (چراکه عضله ای که به سوت زدن کمک می کند، همان عضله ای است که چین های دور لب را ایجاد می کند و ما این عضله را فلج کرده ایم). همچنین ممکن است موقع ادای برخی از حروف و استفاده از قاشق مشکل داشته باشید. نگران نباشید اين مشكلات در مدت 2 هفته برطرف می شوند.


آیا نیاز به مراجعه مجدد دارم؟ 

دو هفته بعد از تزريق بوتاکس باید یک بار دیگر به متخصص پوست خود مراجعه کنید تا پزشک پوست شما بررسی های لازم را انجام بدهد و اگر عضله به قدر کافی فلج نشده باشد، مقدار کمی بوتاکس برای شما تزریق کند.


تزریق بوتاکس برای لب چه عوارضی دارد؟ 

تزریق بوتاکس برای برطرف کردن چین های لب روشی کم عارضه است و اگر عارضه ای هم ایجاد، این عارضه زودگذر خواهد بود. بنابراین می توانید با خیال راحت این روش را امتحان کنید. از جمله عوارض تزریق بوتاکس برای چین های لب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. عدم تقارن لب در نتيجه تزريق نابرابر بوتاکس در منطقه تحت درمان ايجاد مى‏شود. اين عارضه نادر است و مى‏توان با تزريق مقدار كمى بوتاکس در محلى كه عضله انقباض بيشترى دارد، آن را برطرف كرد.

2. تغيير شكل (به ويژه مسطح شدن قسمت وسط لب) از تزريق بوتاکس به داخل ستون‏هاى وسط لب ناشى مىی شود. با از بين رفتن تأثير بوتاکس شكل لب به حالت طبيعى باز می گردد.


نارسايى دهانى عارضه ه‏اى شديد و نادر است و با آبريزش دهان، اختلال در تكلم، خوردن و آشاميدن مشخص می ‏شود. توجه داشته باشيد كه اگر بوتاکس بيش از حد عمقى يا در خارج از محدوده بی ‏خطر تزريق شود، ممكن است نارسايى دهانى ايجاد شود. درمانى براى اين عارضه وجود ندارد و با از بين رفتن تأثير بوتاکس مشكلات برطرف می ‏شوند.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
37729494 - 025 
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان