تزریق بوتاکس به نوارهای عمودی گردن

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

تزریق بوتاکس به نوارهای عمودی گردن

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2501 ] - سه شنبه, 14 مرداد 1399

تزریق بوتاکس به نوارهای عمودی گردن

تزریق بوتاکس به نوارهای عمودی گردن 5 out of 5 based on 1 ratings.
تزریق بوتاکس به نوارهای عمودی گردن

تزریق بوتاکس به نوارهای عمودی گردن

نوارهای عمودی گردن چرا ایجاد می شوند و چگونه می توان آنها را از بین برد؟ 

تزريق بوتاكس به نوارهای عمودی گردن سبب مهار انقباض آن شده، سبب كاهش تشكيل نوارهاى گردنى و كم شدن پُرى زير چانه شده و بدين ترتيب ظاهر گردن بهتر می ‏شود. نوارهاى عمودى گردن در اثر انقباض عضله سطحی گردن که نام علمی آن «پلاتيسما» است، ايجاد می ‏شوند.

نوارهاى گردنى دو یا چند چين عمودى هستند كه از لبه فک تحتانی تا استخوان های ترقوه ادامه می يابند. اين نوارها در هنگام زور زدن (بلندكردن جسم سنگين) يا حرف زدن با هیجان، بيشتر مشخص مىی شوند.


در کل، تزريق بوتاكس در عضله سطحی گردن به دو منظور انجام می شود:

1. برطرف كردن نوارهاى گردن.
2. كاهش پُرشدگى زير چانه.

یادتان باشد که با افزايش سن، قدرت عضله سطحی در حالت استراحت بيشتر مىی شود و اين مسئله نيز در ايجاد نوارهاى گردنى نقش دارد؛ به همین دلیل است که نوارهای عمودی گردن بیشتر در کسانی دیده می شود که سن بیشتری دارند.


چه موقع تزریق بوتاکس برای بهتر کردن ظاهر گردن فایده ای ندارد؟ 

اگر برای برطرف کردن نوارهای گردنی به پزشک مراجعه کنید، اول گردن شما را معاینه می کند تا ببیند آیا تزریق بوتاکس روش خوبی برای بهبود وضعیت گردن شما هست یا نه؟ در هنگام معاینه پزشک متخصص پوست از شما می خواهد تا زور بزنید و بدین ترتیب عضله سطحی گردن خود را منقبض کنید تا نوارهای گردنی شما بهتر دیده شوند.

سپس پزشک شُلى پوست و مقدار چربى زير پوستی را در ناحیه گردن شما بررسی می کند. یادتان باشد که شُلى پوست گردن با تزريق بوتاكس بهبود نمی ‏يابد و بدتر هم می شود. بنابراين شُلى پوست و وجود چربى اضافی در زیر فک تحتانی از جمله مواردی نیستند که به تزریق بوتاکس پاسخ بدهند.

ممکن است چین های افقی روی گردن خود داشته باشید. با تزریق بوتاکس به روش متفاوتی می شود این چین ها را کم و به جوانسازی پوست کمک کرد.


آیا تزریق بوتاکس برای از بین بردن نوارهای عمودی گردن دردناک است؟ 

معمولا تزریق بوتاکس برای از بین بردن نوارهای عمودی گردن چندان دردناک نیست و حتی نیاز به بی حسی موضعی هم ندارد، ولی می توانید درست قبل از تزریق از کیسه یخ استفاده کنید تا همان درد مختصر را هم احساس نکنید.


تزریق بوتاکس برای از بین بردن نوارهای عمودی گردن چگونه انجام می شود؟ 

تزريق به صورت زير انجام می شود:

1. از شما خواسته می شود تا روی تخت بخوابید و به تخت زاویه 60 درجه می دهند. 
2. پزشک متخصص پوست محل تزریق را مشخص می کند، از شما می خواهد تا ادای زور زدن را در بیاورید و بدین ترتیب نوارهای گردنی شما مشخص تر می شوند. 
3. منطقه تزريق را با الكل تميز کرده و صبر می كنند تا الكل خشک شود. 
4. پزشک متخصص پوست نوارهای عمودی گردن شما را با دو انگشت می گیرد و در هر طرف 3 تا 5 تزریق در داخل عضله انجام می دهد. 
5. تزریق دردناک نیست و معمولا لازم نیست محل تزریق با پنبه و الکل فشار داده شود. 
6. تبریک می گوئیم بزودی وقتی جلوی آینه بروید و به گردنتان در حالت های مختلف نگاه کنید، از بهتر شدن ظاهر آن متعجب خواهید شد.


تزریق بوتاکس برای نوارهای عمودی گردن چه موقع تاثیر می کند؟ و اثر آن تا چه موقع باقی می ماند؟ 

معمولاً 2 هفته بعد از تزريق نوارهاى گردنى صاف‏ تر می شوند، شكل گردن بهتر شده، پُرى زير چانه از بين مى‏رود. اثر تزریق برای از بین بردن نوارهای گردنی 3 تا 5 ماه باقی می ماند.


آیا نیاز به مراجعه مجدد دارم؟ 

2 هفته بعد از تزريق بوتاکس باید یک بار دیگر به متخصص پوست در کلینیک ایرانیان قم مراجعه کنید تا بررسی های لازم انجام شود و در صورت نیاز تزریق بیشتری برای شما انجام شود.


تزریق بوتاکس برای نوارهای عمودی گردن چه عوارضی دارد؟ 

از جمله عوارض تزريق به داخل نوارهاى گردنى می ‏توان به موارد زير اشاره كرد:

اختلال در صحبت کردن عارضه ای نادر است. توجه داشته باشید که قسمتی از عضله سطحی گردن به پائین صورت و عضلات پائین دهان متصل می شود و اگر بوتاکس در این نواحی تزریق شود، ممکن است موقع صحبت کردن و ادای برخی از کلمات مشکل داشته باشید. البته این عارضه گذراست و همین که تأثیر بوتاکس تزریق شده کاهش پیدا کرد، از بین می رود.

به ندرت به دنبال تزریق بوتاکس در گردن ممکن است دچار خشونت صدا یا اختلال بلع زودگذر شوید. نگران نباشید این عوارض نادر هستند و اگر ایجاد شوند، خیلی زود از بین می روند. در کلینیک ایرانیان بهترین خدمات زیبایی از جمله لیزر موهای زائد در قم، تزریق بوتاکس و فیلر انجام می شود.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
37729494 - 025 
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان