پی آر پی مو PRP

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

پی آر پی مو PRP

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 4942 ] - سه شنبه, 28 مرداد 1399

پی آر پی مو PRP

پی آر پی مو PRP 5 out of 5 based on 1 ratings.
پی آر پی مو PRP

پی آر پی مو PRP

پی آر پی مو (PRP) و پوست در کلینیک زیبایی روش نوینی برای درمان ریزش مو  است که توسط دانشمندان طراحی شده و توسعه یافته است. این روش متفاوت با مزوتراپی مو می باشد. طی این مقاله به بحث پی آر پی مو می پردازیم. 

به دلیل تفاوت های زیاد موجود در علائم و علت های ریزش مو مردان و زنان، روش های درمان این مشکل نیز متفاوت می باشد. 

تزریق PRP به سر در محل کاشت مو، برای کاهش خونریزی و کبودی سر و سرعت بخشیدن به روند بهبودی پس از کاشت مو و کاهش احتمال ریزش مو بر اثر شوک به کار می رود. 

این تاثیرات باعث می شوند، بیمار ظرف مدت زمان کوتاه تری بعد از کاشت مو به نتایج و ظاهر بهتری دست یابد. پی آر پی جهت سرعت بخشیدن و افزایش دادن سرعت رشد موهای کاشته شده به کار می رود.

بهبودی بهتر و سریع تر بخیه ها در ناحیه اهدا کننده مو در پشت سر در روش FUT و همچنین جای پانچ مو در روش FIT به نظر می رسد تزریق و کاشت مو prp مخصوصا در این مورد بسیار موثر است. 

پی آر پی موی سر همچنین جهت کاهش و درمان قطعی ریزش مو کاربرد دارد. پی آر پی جهت تحریک و سرعت بخشیدن به رشد مو در ریزش موی سکه ای کاربرد دارد. 

علاوه بر این، تزریق PRP موی سر موجب ضخیم شدن موها و بیدار شدن موهایی می شود که در فاز استراحت قرار گرفته اند PRP پی آر پی نه تنها همراه با کاشت مو انجام می شود، بلکه به عنوان یک روش درمانی مستقل برای بهبودی علت ریزش مو در زنان و مردان به کار می رود. 

کاربرد این روش در مواردی است که ریزش موی شخص همچنان ادامه دارد و می تواند موجب کاهش روند ریزش مو ها شود.


پی آر پی مو چیست؟ 

PRP ماده ای است که از خون شما گرفته می شود و به پوست سر شما تزریق می شود که می تواند به بهبود بافت های بدن از جمله فولیکول هایی که باعث رشد موهای شما می شود، کمک کند. 

PRP با استفاده از مکانیسم سانتریفیوژ  می تواند پروتئین های خاص تقویت کننده مو را از خون شما خارج کند. این امر باعث می شود PRP به طور بالقوه برای درمان به درمان آلوپسی آندروژنی (طاسی الگوی مردانه)، آسیب های تاندون و آرتروز قابل استفاده باشد.


آیا PRP مو یک روش درمانی جدید است؟ 

خیر؛ این روش سال هاست که در زمینه ی جراحی و به عنوان یک روش کمکی و مکمل برای بهبود جای زخم جراحی باز قلب، به کار می رود. 

اما استفاده از PRP پی آر پی برای رشد موهای سر روش نسبتا جدیدی است که درحال پیشرفت و تبدیل شدن به یک روش موثر و قطعی برای کمک به کاشت مو و همچنین روشی مستقل برای پیشگیری از ریزش مو است. 

عوارض پی آر پی مو بسیار ناچیز بوده و پزشکان به این نتیجه رسیده اند که به کارگیری این روش درمانی در برخی از نواحی بدن، به طور کلی دارای درصد پاسخگویی بسیار چشمگیری، در حدود 70 تا 80 درصد می باشد. 

البته این آمار مربوط به چندین مطالعه مختلف می شود که در هر یک، جامعه ی آماری کوچکی مورد بررسی قرار گرفته است.


چگونه از روش PRP برای درمان ریزش مو استفاده می شود؟ 

بر اساس آنچه که تیم متخصص ما در کلینیک ایرانیان قم، انجام می دهد و همچنین گزارشات به دست آمده از فعالیت همکاران مان در این زمینه، باید بگوییم که برای درمان ریزش مو با PRP پی آر پی، این روش با روش ACell ترکیب می شود. 

ACell یک محصول ماتریکسی احیا کننده است که از مثانه ی حیوانی به دست می آید (سلول های مثانه این قابلیت را دارند که در صورت آسیب دیدن دوباره احیا شوند) و برای استفاده ی درمانی آماده سازی شده و بنابراین کاملا غنی سازه شده و ایمن است. 

برای درمان ریزش مو با PRP، ابتدا در نواحی از سر که موهای آن در حال ریزش هستند یا نازک و کم پشت شده اند، ماده ی بی حس کننده زده می شود و سپس ترکیب PRP و ACell در این نواحی تزریق می شود.

سپس به بیمار توصیه می شود که این درمان را 6 ماه بعد دوباره انجام دهد و پس از آن نیز سالی یک بار درمان را تکرار کند.


PRP چگونه نتایج کاشت مو را بهبود می دهد؟ 

تیم متخصص ما در کلینیک زیبایی ایرانیان قم، در هنگام انجام کاشت مو برای هر یک از بیماران، مزایای پی آر پی مو را برای بیمار مورد نظر بررسی می کنیم. 

در ابتدا ترکیب PRP/ACell در ناحیه ی اهدا کننده ی مو تزریق می شود تا موجب بهبودی سریع تر و کاهش جای زخم در این ناحیه شود. سپس، هر یک از گرافت های مو قبل از این که در سر کاشته شوند، داخل این ترکیب فروبرده می شوند و این کار موجب رشد بهتر موها، پس از کاشته شدن در سر، می شود. 

سپس این ترکیب در ناحیه ای که موها پیوند زده شده اند تزریق می شود تا علاوه بر تسریع روند بهبودی، موجب رشد بهتر گرافت های مو بشود. 

این روش خصوصا برای بهبودی جای زخم در افرادی که قبلا عمل کاشت مو (یا جراحی دیگری در ناحیه سر) انجام داده اند و همچنین برای رشد بهتر گرافت های مو در ناحیه تاج سر (که دارای درصد پایین تری از رشد مجدد موها می باشد) بسیار موثر است. 

نهایتا از ترکیب PRP/ACell برای درمان ریزش مو در مردان و زنان در سایر نواحی سر که کاشت مو در آن قسمت ها انجام نمی شود، استفاده می شود. در این حالت از تزریق PRP پی آر پی به عنوان یک روش مستقل برای درمان ریزش موی سر استفاده می شود.


اقدامات قبل و بعد از جلسه درمانی پی آر پی مو چیست؟ 

لازم است بیمار تا هفت روز قبل از جلسه ی درمانی و تا سه روز پس از آن، از خوردن داروهای ضدالتهاب خودداری کند. 

این توصیه هم شامل داروهای ضدالتهاب تجویزی می شود و هم داروهایی که بدون نسخه از داروخانه تهیه می کنید، مانند: ناپروکسن، آسپرین، استامینوفن، و داروهای نارکوتیک مانند کدئین (درصورتی که PRP همزمان با کاشت مو انجام می شود). 

بیمارانی که از داروهای رقیق کننده ی خون (Coumadin/warfarin/Plavix/Pradaxa) استفاده می کنند نمی توانند از روش PRP استفاده کنند. 

بلافاصله بعد از تزریق PRP پی آر پی بیمار می تواند مطب یا کلینیک را ترک کند.


درمان PRP پی آر پی مو چه مدت طول می کشد؟ 

کل جلسه ی درمان کاشت مو prp در حدود 90 دقیقه طول می کشد. بیشترین قسمت از این زمان صرف گرفتن خون و عمل آوری آن و تهیه ی PRP پی آر پی می شود. سپس بیمار دو هفته و 6 هفته بعد از درمان مجددا ارزیابی می شود تا میزان بهبودی و نتایج اولیه ی به دست آمده از تزریق PRP بررسی شود. 


درمان PRP مو چگونه انجام می شود؟

در حینی که ترکیب PRP پی آر پی درحال عمل آوری است، سر بیمار با استفاده از روش بلوک عصبی، بی حس می شود استفاده از بی حسی موضعی موجب اختلال در عملکرد  PRP پی آر پی می شود و به همین خاطر نمی توان از بی حسی موضعی در محل تزریق PRP استفاده کرد. 

تزریق PRP و ACell در نواحی مشخص شده روی سر چند دقیقه ای زمان می برد. 

برای فعال سازی PRP پی آر پی از یک غلتک مخصوص استفاده می شود که روی سطح آن صدها سوزن بسیار باریک و کوتاه وجود دارد و روی سر غلتانده می شود. 

در صورتی که عمل پی آر پی به عنوان درمان مکمل کاشت مو انجام می شود، در ابتدای جلسه ی درمانی، خون بیمار گرفته می شود و پس از آماده سازی PRP پی آر پی، این ماده در نواحی که قرار است موها کاشته شوند و همچنین نواحی که ریزش مو دارند، تزریق می شود. 

در این حالت برای انجام کاشت مو، قطعا سر بیمار از قبل بی حس شده است.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
 37729494 - 025 
 کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان