مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2873 ] - شنبه, 1 شهریور 1399

مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد بوتاکس 5 out of 5 based on 1 ratings.
مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

مراقبت های قبل

— اولین قدم قبل از اقدام برای تزریق بوتاکس انتخاب یک پزشک متخصص مجرب است. در کشور ما هم اکنون متخصصین زیادی در این زمینه فعالیت می کنند ولی متاسفانه اغلب آن ها اگر چه از دانش تئوری خوبی برخوردار هستند اما از نظر عملی ضعیف بوده و نمی توانند عملکرد خوبی را از خود نشان دهند. لذا ابتدا تحقیق کرده و بهترین پزشک معالج را انتخاب نمایید. 

— قبل از تزریق بوتاکس نباید هیچ گونه داروی حساسیت زا و التهابی را مصرف نمود چرا که ممکن است مصرف این داروها همزمان با تزریق بوتاکس منجر به تورم و کبودی پوست شده و عوارضی را به دنبال داشته باشد. 

— در صورتی که از درد ناشی از تزریق بوتاکس ترس دارید می توانید حداقل یک ساعت قبل از انجام این کار، از کرم های بی حسی استفاده کرده و یک لایه از کرم را روی پوست خود قرار دهید که معمولا پزشک معالج این کار را انجام خواهد داد. 

— در زمان تزریق بوتاکس به هیچ عنوان نباید مواد آرایشی بر روی پوست شما وجود داشته باشد حتی کرم ضد آفتاب صورت را پاک کنید.


مراقبت های بعد

در ابتدا لازم است بیان کنیم که بعد از تزریق بوتاکس کمی پوست شما تیره و کبود می شود که این حالت طبیعی بوده و در چند روز آینده رفع خواهد شد. اما بلافاصله که عمل تزریق بوتاکس به پایان رسید باید مراقبت هایی را انجام دهید تا نتیجه عمل به خوبی خود را نشان دهد:

— بعد از تزریق بوتاکس در صورت حداقل تا 4 ساعت نباید دراز بکشید بلکه باید سر و گردن خود را عمودی نگه دارید. 

— در اغلب موارد دیده شده است که فرد تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس کمی احساس سردرد دارد. این امر طبیعی است و نیازی به پیگیری دارد فقط می توانید جهت بهتر شدن حال خود از مسکن استفاده نمایید. 

— برای این که از کبودی و تیره شدن پوست خود بعد از تزریق بوتاکس جلوگیری کنید توصیه می شود که حداقل تا 3 ساعت، بر روی موضع کمپرس یخ قرار دهید. 

— توصیه می شود که تا 3 روز بعد از تزریق بوتاکس حتما عضلات موضع تزریق را منقبض و منبسط کرده و این کار را مرتب در طول روز انجام دهید. 

— بهتر است بعد از تزریق بوتاکس از انجام کارهای سنگین خودداری کنید تا از سلامت عمل مطمئن شوید. 

— توجه داشته باشید که بعد از تزریق بوتاکس باید در بازه های زمانی مشخص شده توسط پزشک، به وی مراجعه کنید تا میزان پیشرفت عمل انجام شده و موفقیت آن را بررسی نماید.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 
 37729494 - 025 
 کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان