درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1179 ] - دوشنبه, 17 آذر 1399

درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

درمان ریزش مو با پی آر پی PRP 5 out of 5 based on 1 ratings.
درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

درمان ریزش مو با پی آر پی ، یک روش درمانی طبیعی است که برای تسریع در رشد موهایتان در کلینیک زیبایی استفاده می شود. ما با بهره گیری از تجهیزات پزشکی پیشرفته و تلفیق آن با تجربه و تخصص بالای پزشکانمان، روش پی آر پی را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می دهیم، این بهترین فرصت برای شماست تا امکان رشد مجدد موهای خود را فراهم کنید. 

روش پی آر پی مو (PRP) یک روش بسیار مؤثر در درمان طاسی و نیز کمک به پرپشت شدن موها و حفظ نتایج عمل کاشت مو می باشد. این روش با بوتاکس مو متفاوت است و نباید این دو روش را یکسان تصور کرد.


مزایای روش پی آر پی برای درمان ریزش مو 

مزایای روش پی آر پی (PRP) برای درمان ریزش مو عبارتند از: 

روشی ساده و بدون جراحی 
شامل چند تزریق: کل مدت این عمل حدود 60 تا 90 دقیقه طول می کشد 
نتایج ایمن و مطمئن 
دوره بهبودی بسیار سریع 
نتایج زیبا و فوق العاده طبیعی


کاندیدای مناسب برای درمان ریزش مو با پی آر پی چه کسانی هستند؟

از روش پی آر پی برای درمان عارضه آلوپسی آندروژنتیک یا همان طاسی ارثی که هم در مردان و هم در زنان با الگوهای مختلفی مشاهده می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. متخصصین پی آر پی معتقدند که از این روش می توان برای درمان کم پشتی مو در زنانی که از آلوپسی ترکشن رنج می برند، نیز استفاده کرد.

آلوپسی ترکشن عارضه ای است که در اثر کشیدن شدید موها برای بستن آن به حالت دم اسبی یا بافتن مو و سایر مدل های مو که نیاز به کشیده شدن موها دارد، به وجود می آید. تحقیقات نشان داده است که بهترین کاندیداها برای عمل پی آر پی افرادی هستند که به تازگی دچار ریزش مو شده اند. در واقع این روش برای افرادی که به طور کامل طاس شده اند، کارآیی ندارد و باعث رشد مجدد موها در افرادی که تمام موهایشان ریخته است، نمی شود.


پی آر پی چگونه عمل می کند؟

این روش از طریق تزریقات کوچک و با دقت بسیار زیاد انجام می گیرد. محلول دارویی پی آر پی (PRP) به صورت بدون درد در داخل لایه درم (لایه ای از پوست سر که منشأ رشد و تقویت فولیکول های مو می باشد) تزریق می شود.

ما از طریق روش پی آر پی می توانیم به لایه درم در پوست سر نفوذ کرده و رشد فولیکول های مو را به شکل پایدار و باثباتی تحریک نماییم. در ترکیب محلول دارویی پی آر پی عوامل رشد و سلول های بنیادی وجود دارند که رشد سلول های دیگر را تحریک کرده و باعث جوانسازی فولیکول های مو و تقویت رشد آنها می شوند.

البته در این روش به خود بافت پوست هیچ آسیبی نمی رسد، حتی پی آر پی (PRP) باعث تحریک و جوانسازی سلول های پوست نیز می شود، به طوری که بلافاصله بعد از پایان درمان، پوست شما هم حالت لطیف و زیبایی پیدا می کند. همچنین ضخامت و استحکام فولیکول های مو با استفاده از روش پی آر پی به طور قابل توجهی بهبود پیدا می کند. نهایتاً این روش باعث تقویت چرخه رشد مو و تسریع در رشد فولیکول های جدید و بهبود استحکام و لطافت موی سر می شود.


روش کار در زمان عمل پی آر پی چگونه است؟

ابتدا پوست سر شما با استفاده از یک نوع کرم بی حسی با گرید پزشکی (که فقط با دستور پزشک قابل تهیه است)، بی حس می شود تا درد و ناراحتی ناشی از تزریق پی آر پی در حین عمل به حداقل ممکن برسد.

سپس متخصص ما داروی پی آر پی را در نقاط متعددی از پوست سر با مهارت و ظرافت بسیار بالایی تزریق می کند تا پی آر پی به ریشه فولیکول های مو برسد.

برای تهیه محلول پی آر پی یک نمونه خون از شما گرفته می شود و توسط یک دستگاه سانتریفوژ پیشرفته، سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد از آن استخراج و برای تزریق در پوست سر آماده می شود.

پس از آنکه عمل تزریق پی آر پی به پایان رسید، پوست سر شما کمی برافروخته و ملتهب به نظر می رسد. البته این شرایط کاملاً طبیعی است و تا حدود 24 ساعت بعد کاملاً رفع خواهد شد.

دوره استراحت بعد از عمل پی آر پی برای درمان ریزش موی سر بسیار کوتاه است و پوست شما خیلی زود به حالت طبیعی و سالم خود باز می گردد. اما در موارد بسیار نادری ممکن است ورم خفیف و “شوک ریزش مو” که یک پدیده روانی است، برای بیمار اتفاق بیفتد که برای درمان آن باید مجدداً به پزشک مراجعه کنید.


نتایج پی آر پی :


آیا نتایج عمل پی آر پی بلافاصله بعد از پایان آن قابل مشاهده خواهد بود؟

خیر. دقت کنید که پی آر پی معجزه نمی کند و ظهور نتایج آن مدتی طول خواهد کشید. اثرات پی آر پی در افزایش رشد موها از حدود 3 تا 4 ماه بعد از پایان این عمل شروع به ظاهر شدن می کند و بیشترین ضخامت و تراکم موها بعد از این مدت قابل مشاهده خواهد بود.

عوامل رشدی که در ترکیب پی آر پی وجود دارند به مدت زمانی نسبتاً طولانی برای تأثیرگذاری کامل بر رشد فولیکول های مو نیاز دارند. این فرایند در طی ماه های آینده و بعد از پایان موفقیت آمیز تمام جلسات درمانی انجام خواهد شد. در واقع برای مشاهده بیشترین رشد موها باید حداقل 8 ماه صبر کنید.


آیا درمان ریزش مو با پی آر پی عوارض جانبی دارد؟

پی آر پی (PRP) یک روش کاملاً ایمن و بی خطر است. تنها عوارض جانبی آن، ورم و قرمزی مختصر در پوست سر می باشد. در بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، ممکن است خونریزی از پوست سر تا مدت طولانی تری ادامه پیدا کند و بهبودی آنها کمی بیشتر زمان ببرد.


به چند جلسه درمانی پی آر پی نیاز است؟

دستورالعمل های توصیه شده برای عمل موفقیت آمیز پی آر پی بیان می کند که این عمل باید در یک دوره اولیه به مدت 3 ماه و شامل چند جلسه تزریق انجام شود و پس از آن، تزریق پی آر پی به فاصله هر 3 تا 6 ماه یک بار برای حفظ و تقویت نتایج عمل، تکرار شود.


از پی آر پی برای چه قسمت هایی از بدن می توان استفاده کرد؟

می توان در ناحیه ابرو و برای تقویت رشد ابروها در خانم هایی که مشکل کم پشتی و ریزش ابرو دارند نیز انجام داد.


ریزش موی خود را به دست بهترین پزشکان متخصص مو در کلینیک ما درمان کنید. ما از روش های درمانی کاملاً علمی و تأیید شده برای درمان ریزش موی شما استفاده می کنیم.


کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی ایرانیان قم
مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان