مزایای لیفت صورت با نخ

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

مزایای لیفت صورت با نخ

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2962 ] - یکشنبه, 14 دی 1399

مزایای لیفت صورت با نخ

مزایای لیفت صورت با نخ 5 out of 5 based on 1 ratings.
مزایای لیفت صورت با نخ

مزایای لیفت صورت با نخ

روش های نوین جوانسازی پوست شاید نتوانند زمان را متوقف کنند ولی می توانند به شکل چشمگیری روند پیری پوست را کند و آهسته کنند. لیفت با نخ یکی از روش های محبوب و موثر برای بهبود انحنای سطحی یا کانتور صورت است و می تواند چین و چروک های صورت را حتی در سنین بالا، محو کند.


لیفت صورت با نخ چیست؟

تا همین چند سال پیش تنها راه درمان افتادگی و شل شدگی پوست، جراحی لیفت صورت بود؛ یک جراحی دشوار با خطرات بسیار و دوران نقاهت طولانی. البته روش های جوانسازی بسیاری هستند که قدمتی طولانی دارند ولی نتایج اکثرشان قابل مقایسه با نتایج نهایی جراحی لیفت نبود. در واقع تنها راه رفع افتادگی پوست، حذف پوست اضافی به کمک تیغ جراحی بود.

تا همین چند سال پیش تنها راه درمان افتادگی و شل شدگی پوست، جراحی لیفت صورت بود؛ یک جراحی دشوار جراحی لیفت با این که می تواند به نتایج فوق العاده ای منجر شود، خطرات بسیار و هزینه های بالایی دارد؛ برای همین بسیاری از متقاضیان یا علاقه ای به رفتن زیر تیغ جراحی نداشته یا از لحاظ شرایط جسمی و روانی، توان انجام این کار را ندارند. به همین دلیل روش های مدرن تر و کم تهاجمی تری برای لیفت صورت ابداع شد که لیفت صورت با نخ (Thread Lift) یکی از آن ها است. خطرات بسیار و دوران نقاهت طولانی. البته روش های جوانسازی بسیاری هستند که قدمتی طولانی دارند ولی نتایج اکثرشان قابل مقایسه با نتایج نهایی جراحی لیفت نبود. در واقع تنها راه رفع افتادگی پوست، حذف پوست اضافی به کمک تیغ جراحی بود.

لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی است که در آن از نخ های بخیه ی موقت یا جذبی برای لیفت یا بالا بردن پوست استفاده می شود. بخیه های موقت در زیر پوست کار می شوند و 2 تاثیر جوانسازی فوق العاده بر صورت شما می گذارند:

1) لیفت و سفت کردن پوست

در این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ برش یا برداشتی روی پوست انجام نمی شود. به جای آن جراح متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست کاری می کند که پوست صورت بالا بیاید و سفت شود. در واقع به جای بریدن پوست اضافه، جراح با استفاده از نخ های بخیه، آن ها را جمع و سفت می کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست قابل مشاهده نباشد. پس بدون دردسرهای جراحی لیفت، پوستی جوان تر و زیباتر خواهید داشت.

2) تحریک کلاژن سازی

جالب است بدانید که نخ های کار شده در زیر پوست به جز این که پوست را سفت و خوش حالت می کنند، فرآیند پیری پوست را کند کرده و با آن مبارزه می کنند. این بخیه ها با تحریک «فرآیند ترمیمی» پوست کاری می کنند که بدن در نزدیکی مناطق درمان شده، مقادیر زیادی کلاژن بسازد. این تاثیر شگفت انگیز در رسیدن به اهداف ما نقش مهمی دارد؛ چون کلاژن ها یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست هستند.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست ما است که کاربردهای بسیاری در بدن دارد. این رشته های پروتئینی برای ترمیم زخم ها استفاده می شوند و کاری می کنند که پوست ما سرزنده و قوی، حجیم و باطراوت به نظر برسد. هر چه که سن ما بالاتر می رود، بدن ما کلاژن های کمتر و کمتری تولید می کند تا در نهایت 80٪ از ضخامت پوست ما تا حدود سن 70 سالگی کاهش می یابد.

کاهش حجم و قدرت پوست یکی از اصلی ترین علل افتادگی و چین و چروک های پوستی هستند. با ضعیف شدن پوست، قدرت آن برای بالا نگه داشتن ساختارها و بافت های زیرین کاهش می یابد. به این معنی که دیگر نمی تواند اثرات جاذبه ی زمین را خنثی کند و نیروی جاذبه باعث افتادگی و شل شدن پوست می شود. تحریک کلاژن سازی در پوست، زمانی که هنوز افتادگی وخیم نشده و انعطاف پذیری پوست وضعیت خوبی دارد، می تواند با افزایش ضخامت و قدرت پوست باعث کاهش سرعت پیری و زیباسازی آن شود.

به بیان دیگر لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی ادامه دار و پیشرفت کننده است. متقاضیانی که برای تحریک کلاژن سازی لیفت با نخ انجام می دهند به تدریج متوجه بهبود حجم و سفتی پوست خود خواهند شد. تا زمانی که نخ های بخیه در جای خود باشند، فرآیند ترمیمی بدن به طور مداوم فعال است چرا که بدن می خواهد بخش های بخیه خورده را ترمیم کرده و نخ های بخیه را از بین ببرد. بدن ما طوری برنامه ریزی شده که به این شکل در برابر وجود یک جسم خارجی (که در اینجا نخ بخیه باشد) واکنش نشان دهد. خوشبختانه چون نخ های استفاده شده در این روش بسیار ظریف هستند، شما متوجه فعل و انفعالات زیر پوست خود نخواهید شد و احساس ناراحتی یا درد نخواهید داشت. بیشتر متقاضیان (بعد از این که بافت اطراف بخیه ترمیم می شود) اصلاً وجود نخ ها را در زیر پوست خود احساس نمی کنند.


انواع لیفت با نخ

در این روش جوانسازی پوست با استفاده از نخ های فلزی داربستی را در زیر پوست می سازیم. ضخامت این نخ ها در حد یک تار مو است. نخ ها ممکن است از فلزات گران قیمت مثل پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل پلی استر یا کاپرون یا ترکیبی از پلی مرهای صناعی با سایر مواد باشد.


مزایای لیفت صورت با نخ

نتایج طبیعی

مهم ترین مزیت لیفت با نخ این است که نتایج بسیار طبیعی و زیبایی دارد.  مثلاً بعد از جراحی های لیفت، پوست طوری می شود که انگار آن را کشیده اند. انحنای طبیعی صورت از بین می رود و حجم برخی بخش ها مثل گونه یا لب ها کاهش می یابد. در مورد لیفت با نخ اینطور نیست و ویژگی های اصلی صورت حفظ می شود. نخ ها با ظرافت مشکلات صورت را برطرف می کنند و جلوه ی پوست را زیبایی می بخشند. این کارها را می کنند بدون این که شکل یا ویژگی های صورت را تغییر دهند.

ایمنی بالا

از لیفت با نخ می توانیم در نواحی ابرو یا پلک ها نیز استفاده کنیم و مثلاً پلک های افتاده را لیفت کنیم. برخلاف سایر روش های لیفتینگ که در بسیاری از نقاط صورت نمی توانند اجرا بشوند، لیفت با نخ را می توانیم در حساس ترین نواحی هم استفاده کنیم.

بررسی های علمی و تجربه ی ما در کلینیک ایرانیان قم نشان می دهند که اگر لیفت با نخ در محیط کلینیکی و توسط پزشک متخصص انجام شود، هیچ عارضه و خطری ندارد.

ریکاوری سریع

دوره ی نقاهت یا ریکاوری حداکثر 5 روز طول می کشد. برخلاف جراحی لیفت، در این مدت نیاز به مراقبت های ویژه ای ندارید و می توانید به کارهای روزمره خود مشغول شوید. اما رفتن به سرکار، رویدادهای اجتماعی یا ورزش را توصیه نمی کنیم.

هیچ اثری از درمان باقی نمی ماند

در مدت 5 تا 7 روز که دوره ی نقاهت را طی می کنید، تقریباً تمام نشانه های انجام لیفت با نخ ناپدید می شوند. نکته ی دیگر این است که نخ ها در زیر لایه های عمقی پوست قرار می گیرند، پس با چشم غیرمسلح دیده نمی شوند. سوراخ هایی که برای وارد کردن نخ ایجاد می کنیم کوچک هستند و اصلاً دیده نخواهند شد.


معایب لیفت صورت با نخ

تغییرات محدود

در بخش مزایا گفتیم نتایج لیفت با نخ طبیعی هستند. واقعیت این است که این مزیت برای برخی از مراجعین ما عیب محسوب می شود. طبیعی بودن نتایج لیفت بیشتر به خاطر این است که در این روش نمی توانیم تغییرات بنیادی و جدی در پوست ایجاد کنیم.

در جراحی لیفت در لیگامان ها، عضلات و بافت های زیرجلدی تغیرات عمده ایجاد می شود. این کارها را نمی توانیم در لیفت با نخ انجام دهیم. در این روش صرفاً می توانیم با حفظ ساختار اصلی پوست، تغییراتی در انحنای سطحی صورت ایجاد کنیم. برای همین این روش جوانسازی را بیشتر به مراجعین جوان تر (بین 20 تا 50 سال) توصیه می کنیم.


آیا لیفت با نخ درد دارد ؟

در حین انجام لیفت با نخ ممکن است کمی درد داشته باشید که البته دور از انتظار نیست. به هر حال در طی جلسه درمانی نخ هایی را در زیر پوست تان کار می گذاریم و سپس برخی نواحی پوست را می کشیم. البته با استفاده از مسکن ها و داروهای بی حسی می توانیم این درد را به حداقل برسانیم.


نتایج و ماندگاری لیفت با نخ چقدر است ؟

واقعیت این است که لیفت با نخ در مقایسه با جراحی های تهاجمی تر، ماندگاری بسیار کمتری دارد. جراحی لیفت ممکن است 5 یا 10 سال ماندگاری داشته باشد. در سوی دیگر، لیفت با نخ های جذبی معمولاً 1 یا 2 سال ماندگاری دارند و بعد از این مدت باید دوباره لیفت را انجام بدهیم تا نتایج حفظ شوند.

اساس لیفت با نخ بر تحریک کلاژن سازی استوار است. باید توجه داشت که در این روش از نخ های جذبی یا نیمه جذبی استفاده می کنیم چون نخ های دائمی عوارض زیادی دارند و در موارد خیلی خاص استفاده می شوند. نخ های جذبی و نیمه جذبی ظرف حداکثر یک ماه جذب پوست می شوند. بافت پوست نخ های جذب شده را با رشته های کلاژن جایگزین می کند. پروتئین های کلاژن اجزای ساختاری پوست هستند که قوام و سفتی پوست را ایجاد می کنند.

کلاژن های پوست دائماً در حال تخریب و ساخته شدن هستند. برای همین ماندگاری دائمی ندارند. در روش های مختلف جوانسازی غیرتهاجمی مثل لیفت با نخ، هایفوتراپی و اندولیفت، کلاژن سازی پوست را تحریک می کنیم. کلاژن های جدیدی که ساخته می شوند، به پوست حجم می دهند، کانتور صورت را اصلاح می کنند و کاری می کنند که 10 سال جوان تر شوید. کلاژن های جدید می توانند تا حداکثر 2 سال پایداری داشته باشند و در این مدت اندک اندک تخریب می شوند.

بعد از این که کلاژن ها تخریب شوند، اثرات لیفت با نخ یا سایر روش های لیفتینگ کم تهاجمی ناپدید می شوند. البته جای نگرانی نیست و می توانید دوباره برای تمدید اثرات همان درمان یا درمان مشابه را دریافت کنید.


کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی ایرانیان قم
مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات: 

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان