خواص زنجبیل برای پوست و مو

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

خواص زنجبیل برای پوست و مو

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1735 ] - پنجشنبه, 7 دی 1396
خواص زنجبیل برای پوست و مو

خوردن زنجبیل برای از بین بردن آثار پیری بسیار مناسب است. زنجبیل حدود ۴۰ ویژگی آنتی اکسیدانی دارد و مصرف آن از پوست در برابر رادیکال های آزاد و عوارض پیری جلوگیری می کند. همچنین زنجبیل می تواند رنگ پوست و انعطاف پذیری آن را حفظ کند.

۱. ازبین بردن جای زخم و لکه ها

به دلیل خاصیت لکه زدایی و آنتی اکسیدان هایی که در زنجبیل وجود دارد، این گیاه می تواند برای درمان لکه های پوستی (بخش هایی از پوست که رنگی سفید یا روشن تر از سایر مناطق بدن دارند) و از بین بردن جای زخم مورد استفاده قرار بگیرد. برای این کار فقط باید برش هایی از زنجبیل تازه را روی این مناطق قرار دهید و اجازه دهید تا آب زنجبیل خشک شود. این کار را به مدت یک یا دو بار در روز انجام دهید. بعد از دو هفته می توانید علائم بهبودی را مشاهده کنید. بعد از گذشت چند ماه این لکه ها کاملا ناپدید می شوند.


۲. جوان سازی پوست

خوردن زنجبیل برای از بین بردن آثار پیری بسیار مناسب است. زنجبیل حدود ۴۰ ویژگی آنتی اکسیدانی دارد و مصرف آن از پوست در برابر رادیکال های آزاد و عوارض پیری جلوگیری می کند. همچنین زنجبیل می تواند رنگ پوست و انعطاف پذیری آن را حفظ کند. برای استفاده ی مناسب از خواص زنجبیل برای پوست می توانید هفته ای دوبار مخلوط مساوی از زنجبیل، عسل و آب لیمو ترش تهیه کنید و به مدت ۳۰ دقیقه به صورت ماسک روی پوست خود قرار دهید و سپس آن را بشویید. این کار باعث روشن شدن پوست شما می شود.

۳. تقویت کننده ی رشد موها
زنجبیل جریان خون را در پوست سر افزایش می دهد که برای تحریک رشد موهای سر بسیار مناسب است. وجود مقدار زیادی از ویتامین ها، موادمعدنی و اسیدچرب به تقویت موها کمک می کند و در جلوگیری از ریزش مو مؤثر است. برای این کار مخلوطی از زنجبیل رنده شده و روغن جوجوبا تهیه کنید و روی موی سر خود ماساژ دهید و بعد از ۳۰ دقیقه با شامپو بشویید.

۴. مبارزه با شوره ی سر
خاصیت ضدعفونی کننده ی موجود در زنجبیل، در درمان شوره سر کاربرد دارد. برای این کار می توانید فقط از روغن زنجبیل استفاده کنید یا مخلوطی از دو قاشق روغن زنجبیل و سه قاشق روغن زیتون یا روغن کنجد را روی پوست سر خود ماساژ دهید. این مخلوط باید به مدت ۱۵ تا ۲۵ دقیقه روی سرتان باقی بماند و سپس آن را بشویید. این کار را هفته ای دو بار انجار دهید تا از شوره ی سر خلاص شوید.

۵. کاهش سلولیت (تجمع چربی در بدن)
زنجبیل علاوه بر خاصیت سم زدایی بدن و تقویت کنندگی، برای کاهش سلولیت بسیار مناسب است. مقداری زنجبیل و لیمو را روی بدن خود بمالید، این کار جریان خون را بیشتر می کند و با ازبین بردن سلولیت، اندام شما را متناسب خواهد کرد. برای این منظور می توانید از ۱/۲ فنجان شکر، ۱/۴ فنجان روغن زیتون، ۲ قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده ی تازه و مقداری آب لیمو هم استفاده کنید. این ترکیب را می توانید به مدت یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

زنجبیل علاوه برای خواصی که برای پوست دارد، برای لاغری هم مفید است.

مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:

۳۷۷۲۹۴۹۴ - ۰۲۵


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان