عوامل موثر بر رویش مو در چانه

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

عوامل موثر بر رویش مو در چانه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1020 ] - سه شنبه, 3 مهر 1397

عوامل موثر بر رویش مو در چانه

عوامل موثر بر رویش مو در چانه 5 out of 5 based on 1 ratings.
عوامل موثر بر رویش مو در چانه

عوامل موثر بر رویش مو در چانه

هر ضایعه ای که در ظاهر فرد بروز می کند نشان دهنده وجود عارضه هایی در درون بدن است. همین مسئله رویش مو در چانه نیز به دلایل مختلفی رخ داده و به محض رویت این عارضه حتما باید به متخصص مراجعه کنید. در این قسمت به برخی از دلایل مهم این مشکل اشاره خواهیم کرد:

عدم تعادل هورمون های بدن:
مهمترین عاملی که بر رشد مو در چانه تاثیر می گذارد افزایش هورمون های مردانه در بدن خانم هاست. این تغییرات هورمونی در دوران های مختلف ازجمله بارداری، یائسگی، تغییرات شرایط روحی بدن و… رخ خواهد داد. به هم خوردن تعادل هورمون های بدن، عارضه های روحی و جسمی را به دنبال خواهد داشت که رویش مو در چانه یکی از همین عارضه هاست. در چنین شرایطی ابتدا باید روش های درمانی جهت برقراری تعادل بین هورمون ها را به کار گرفت و نهایتا لیزر موهای زائد بهترین روش ریشه کن کردن این موها خواهد بود.

ابتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک:
 یکی از بیماری هایی که ممکن است خانم ها به آن مبتلا شوند سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCO) است که یکی از نشانه های ظاهری تایید کننده این بیماری، رشد مو در چانه است. به این معنا که با دیدن این علامت در کنار علائم دیگر همانند پریود نامنظم، کاهش وزن، ناباروری و… باید شک کنید که به سندروم تخمدان پلی کیستیک مبتلا شده اید. لذا باید در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه نمایید. نگران وجود این موها نباشید زیرا با کمک لیزر موهای زائد صورت ،می توان رویش مو در چانه را درمان کرد.

ابتلا به بیماری های مادرزادی:
برخی از بیماری های مادرزادی نیز منجر به رشد مو در چانه خواهند شد. برای مثال ، زمانی که هورمون های مردانه در بدن کودکان دختر زیاد شود، بیماری هیپرپلازی مادرزادی آدرنال رخ می دهد. این بیماری باعث می شود که در برخی از آنزیمها، جهش رخ داده و در نتیجه عارضه رشد مو در چانه رخ بدهد که این مشکل را نهایتا با لیزر موهای زائد می توانید درمان کنید. البته چنین بیماری هایی منجر به بیماری های دیگر هم خواهد شد.

مصرف داروها:
هر دارویی که مصرف می شود عوارضی را برای بدن به دنبال خواهد داشت. برای مثال داروهایی که تعادل هورمون های بدن را به هم می زنند می توانند رشد مو را در چانه ایجاد کنند. در چنین شرایط قبل از این که به سراغ لیزر موهای زائد صورت بروید ابتدا باید بدانید که عامل محرک که همین داروها هستند باید حذف شود. لذا همزمان با قطع این داروها میتوانید لیزر را انجام دهید.

مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:
۳۷۷۲۹۴۹۴ - ۰۲۵
کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان