زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان

زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1348 ] - شنبه, 4 مرداد 1399

زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی

زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی 5 out of 5 based on 1 ratings.
زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی

زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی

زاویه دار کردن فک و صورت با تزریق بوتاکس و کاهش اندازه خط فک :

در هر طرف زاویه فک شما، عضله ی بزرگی به نام مسیتر (masseter) وجود دارد که به عنوان عضله ی جونده (مخصوص جویدن) خدمت می کند. دو گروه عضلات دیگر به نام های تمپورال (temporalis) و پتریگوید (pterygoid) نیز وجود دارند که همین کارکرد را دارند. 

ممکن است عضلات مسیتر به دلیل جویدن بیش از حد و یا دندان قروچه کردن در شب ها، رشد کنند و باعث شوند که فک به صورت مربعی شکل به نظر آید؛ درست مانند بدن سازهایی که روی بخش خاصی از بدن خود کار می کنند تا آن را رشد دهند. شل کردن عضلات با تزریق بوتاکس، یک روش مؤثر برای کوچک و جمع و جور کردن خط فک است. کوچک شدن خط فک، ظاهر مربعی شکل فک را بهبود می بخشد.

این روش چگونه انجام می شود؟ 

بوتاکس به عضلات مسیتر واقع در دو طرف صورت تزریق و در نقاط متعدد داخل عضلات پخش می شود. در هر طرف صورت تنها یک تزریق انجام می شود که کمتر از پنج دقیقه طول می کشد. این روش بسیار مؤثر، بدون درد یا دارای حداقل درد است و به هیچ گونه زمان استراحت بعد از درمان نیاز ندارد. این یک روش غیرجراحی است و تأثیر آن روی صورت، بین 2 تا 8 هفته بعد از درمان دیده می شود. 

عوارض جانبی احتمالی این روش 

در این روش هیچ گونه تورم و یا کبودی ایجاد نمی شود، فقط ممکن است جای یک سوزن ریز روی صورت شما باقی مانده باشد. ممکن است در هفته اول یک درد مبهم در هر دو طرف عضلات صورت وجود داشته باشد که در هنگام جویدن بیشتر احساس می شود؛ این درد گذرا است و در عرض یک هفته از بین می رود. شما باید به مدت 4 ساعت بعد از درمان از ماساژ دادن عضلات صورت و دراز کشیدن خودداری کنید.


زاویه دار کردن فک و صورت با بزرگ و برجسته کردن گونه :

یکی از موانع ایده آل و زیبا بودن صورت، کوچک بودن گونه ها است. شما می توانید با استفاده از ژل های تزریقی هیالورونیک اسید ، شکل گونه های خود را تغییر دهید و پروفیل نیمرخ و تمام رخ صورت خود را بهبود بخشید. 

این روش چگونه انجام می شود؟ 

ژل هیالورونیک اسید، یک پروتئوگلیکان شبیه به آنچه در پوست، چشم و مفاصل ما یافت می شود است. تحقیقات نشان داده است که این ژل ها به دلیل خاصیت برگشت پذیری بالا، برای بهبود شکل صورت بسیار ایمن و بی خطر هستند؛ به این معنی که یا تجزیه و انحلال می شوند و یا با گذشت زمان توسط بدن تفکیک و فروپاشی می شوند. برای بزرگ و برجسته کردن گونه، تنها به یک تزریق و حداکثر به دو تزریق نیاز است؛ به همین دلیل درد زیادی ندارد و تقریباً به زمان استراحت بعد از عمل نیز نیازی نیست. برای اولین بار، به طور متوسط 1 تا 2 سی سی ژل کافی است. برخی ژل ها حاوی مواد بی حس کننده هستند که ناحیه تحت درمان را بی حس می کنند تا میزان درد به حداقل ممکن برسد.

عوارض جانبی احتمالی این روش 

یک عارضه جانبی که گهگاه رخ می دهد، ایجاد کمی درد و کبودی در زیر گونه است که حدود چند روز طول می کشد. در این روش، میزان تورم بسیار کم است و نتایج درمان بلافاصله قابل مشاهده است.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:
37729494 - 025

کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم

مرتبط با موضوع

تبلیغات
کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان