پرسش و پاسخ

کانال رسمی تلگرام کلینیک ایرانیان
سوالاتی که ممکن است در زمان استفاده از سایت برای شما پیش آید :
1. خدمات پوست و زیبایی :

بهترین تکنیک ها جهت جوانسازی شامل :


·       مراقبتهای پوستی Skin care


·         جوان سازی و لیفتینگ با دیاترمولوژیRF


·         جوان سازی با سیستم IPL


·         اندرمولیفت (لیپوماساژ)  LPG


·         جوان سازی با لیزر N-Lite


·         جوان سازی با لیزر Co2 Fractional


·         میکرودرم ابریژن  


·         تزریق ژل هیالورونیک


·         تزریق PRP


·         تزریق بوتاکس


·         تزریق چربی


·         مزوتراپی صورت


می گردد که در جلسه مشاوره بسته به شرایط و نوع پوست هر فرد یک یا ترکیبی از روش ها پیشنهاد می گردد.

بهترین شیوه PRP است که نتایج قابل توجهی دارد، برخی از لیزرهای جوانسازی مثل N-Lite  هم موثر می باشد.

با انجام PRP ریزش مو متوقف می شود و اگر پیاز مو روی پوست سر وجود داشته باشد این عمل باعث تحریک رشد خواهد شد و به تدریج موهای نو رشد می کنند.

مزوتراپی اثردهی PRP را بیشتر می کند. با PRP درواقع ما یک کارخانه را فعال می کنیم و با مزوتراپی برای این کارخانه کارگر می رسانیم. مزوتراپی تزریق مواد تقویتی در موضع مورد نظر می باشد که باعث می شود شما نتیجه کار را سریعتر و بهتر مشاهده کنید.

تقریباً یک ماه و نیم الی دو ماه پس از انجام اولین جلسه تغییرات به صورت مشخصی ظاهر می گردد.

تزریق ژل و بوتاکس روش سریعتری نسبت به PRP است، شما وقتی ژل یا بوتاکس تزریق می کنید در پایان همان جلسه یا نهایتاً تا 1 هفته بعد نتیجه دلخواه خود را می بینید و این برای فردی که زمان برایش اهمیت دارد روش مناسبتری است. اما این روش ها حدوداً 6 ماه ماندگاری دارد و ژل تزریقی به تدریج جذب می شود و اثر بوتاکس هم کم کم از بین می رود. PRP روشی است که کمی زمان نیاز دارد تا شما نتیجه را ببینید اما چون سلول های پوست را فعال کرده و در واقع کلاژن سازی در پوست فعال شده روش طبیعی تر است و مسلماً ماندگاری طولانی تری دارد.

ژل هایی که در گذشته استفاده می شد ژل های دائمی بودند و از مواد شیمیایی و مصنوعی تهیه می شدند و احتمال جاب به جا شدن داشتند.  اما ژل هایی که اکنون تزریق می شوند موقت هستند و از جنس بافت خود بدن می باشند و پس از مدتی جذب می شوند.

این کاملاً بستگی به عمق لک دارد و بهترین راه معمولاً درمان ترکیبی با روش های مختلف است.

میکرودرم یک لایه برداری خفیف است و برای پاکسازی پوست استفاده می شود و معمولاً انجام آن قبل از اجرای هر تکنیک درمانی توصیه می شود.اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو آن ها را از بین می برد، پیگمنت های موجود در مو اشعه را جذب می کند و موها را درون پیاز مو از بین میبرد، تنوع لیزرها و منابع نوری آن ها می تواند برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گیرد. 


درمان لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است که باعث کاهش دائمی و طولانی مدت موهای می شود.کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیانمزوتراپی یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی ست و در حقیقت استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق های مکرر، در ناحیه مورد نظر است. داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. 


گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود، این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد. مزوتراپی می تواند برای درمان ريزش مو، از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی و درمان چاقی موضعی استفاده شود. 


مزوتراپی یک روش بدون درد و بدون نیاز به بی حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. یعنی شما بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل ندارید و می توانید مثل تمام روزهای عادی به فعالیت های خود بپردازید.
بله، ابرو را می توان کاشت آن هم با "موهای طبیعی خود فرد"، یعنی بطور خلاصه در کاشت ابرو (یا پیوند ابرو) تعداد مشخص و محدودی از موهای پشت سر فرد با استفاده از تکنیک های ظریف و مدرن برداشته می شود و در ناحیه ابروهایش کاشت (پیوند) می شود که نتیجه آن داشتن ابروهایی با موهایی طبیعی، قابل رشد و زنده است که چهره شخص را زیباتر و جذاب تر می کند.کلینیک تخصصی پوست مو و لیزر ایرانیانتزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چروک است، زمان شروع اثر بوتاکس بین ۴ تا ۷ روز است.


مدت تزریق آن بین ۱۰ تا۲۰ دقیقه طول می کشد و می توانید بعد از تزریق سریع به سر کار خود برگردید، حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق ها خواهد شد.
۱. درمان اسکار، آکنه و آبله مرغان: 

جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا" بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد .در ترمیم جوشگاه های سوختگی نیز از این روش می توان استفاده کرد.


۲. کوچک کردن منافذ پوست: 

باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها و آقایان می باشد.یکی از راههای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است.بعد از چند جلسه درمان بعلت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر می شود.


۳. تمیز کردن جوش هاي سر سیاه: 

برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیار شایع می باشد نیز می توان از میکرودرم ابریشن استفاده کرد.کاهش جوشهای سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.

تزریق چربی لیفت دهنده نیست بلکه پرکننده است، برای کسی که گونه برجسته لازم دارد و یا صورت تکیده و بسیار لاغر و پوستی دارد مفید است، باید چربی را از کنار ران یا اطراف ناف برداشت و در صورت خود فرد تزریق کرد، تزریق چربی ابتدا صورت را متورم و بزرگ است و گاهی چند هفته یا ماه لازم است که سلولهای چربی باقی مانده زنده بمانند و بقیه مایع بین بافتی جمع می گردد. 


یعنی از هر تزریق ده تا پانزده درصد ماندگار می شود، گاهی چند روز تو چند هفته کبودی دارد، گاهی بعضی صرفا جهت خط خنده یا زیر چشم درخواست تزریق چربی دارند که خیلی موافق نیستم چون حجم کافی و یکنواخت چربی در این قسمت ها باقی نمی ماند و با ژل طبیعی هیالورونیک اسید بسیار موافق ترم، گاهی وقتی چند سال از تزریق چربی بگذرد صورت دچار افتادگی می شود که درخواست لیفت با نخ را می کنند.


نتیجه اینکه تزریق چربی در موارد خاص خودش نیاز و عالی است ولی کاربرد لیفت با نخ عمومیت بهتری دارد، معمولا تزریق چربی در سه مرحله به فواصل دو تا سه ماه تکرار لازم دارد و قرینه سازی و پفکی نشدن صورت نیاز به تبحر فراوان پزشک دارد.


بعد از تزریق چربی معمولا صورت متورم و کبود است ولی در لیفت با نخ در اکثر موارد ظاهر عادی است و از فردا می توان بکار مشغول شد.کلینیک تخصصی پوست مو و لیزر ایرانیان

هيالورونيك اسيد مهمترين گليكوز آمينو گليكان ( يك نوع قند طبيعی ) در پوسـت است كـــه باعث انعطاف پذيری و پری پوست می شود، هيالورونيك اسيد توانايی بالقوه اتصـال به آب را دارد و وقتی به پوست تزريق مي شود باعث حجيم، نرم و هيدراته شدن پوست می شــود.


علاوه بر اين مزايا، هيالورونيك اسيد در رشد سلولي، عملكرد گيرنده هاي غشايی و چسبندگی نيز نقش دارد، همچنين باعث پايداري ساختمانهای بين سلولي شده و يك شبكه ويسكوالاستيك براي اتصال فيبرهاي كلاژن والاستين به يكديگر ايجاد مي كند. آنچه كه در پيري ناشی از نــور آفتاب رخ می دهد، از بين رفتن اين اتصالات است كه منجر به ايجاد توده هاي نامنظم كــلاژن والاستين می شود. به زبان ساده تر با افزايش سن، پوست شما بيشتر هيالورونيك اسيد خود و درنتيجه حجم خود را از دست مي دهد و در نتيجه پوســت شل شــده و چيـــن و چــرو ك ايجــاد مي شود.


اين مزايا باعث شده كه هيالورونيك اسيد به عنوان يك فيلر پوستی عالی مطــرح گـردد، از آنجائيكه هيالورونيك ا سيد در تمامی گونه ها يكسان است، احتمال ايجاد آلرژی بسيار بعيـــد است، از سال 2010 به اگثريت محصولات هيالورونيك اسيد كه مورد تائيد FDA  قــرار گرفته اند ليدو كائين اضافه شده است كه باعث كاهش درد هنگام تزريق مي شود.


فيلرهای هيالورونيك اسيد به خاطر نتايج زيبايی برتر هنوز به عنوان بهترين فيلرهای پوستی برای برجسته سازی بافت نرم مطرح می باشنـد.


کلینیک تخصصی پوست مو و لیزر ایرانیان
استریا یا استرچ مارک، خطوط پوستی هستند که تقریبا تمامی زنان کره زمین به نحوی با آن دست و پنجه نرم کرده اند یا خواهند کرد. کشیده شدن پوست در صورتی که بیش از تحمل بافتی باشند ( بارداری، چاقی،... ) منجر به آسیب دیدن و جدا شدن لایه های عمقی شده.


معمولا این خطوط با چرب و مرطوب نگه داشتن پوست قابل پیشگیری و تا وقتی صورتی رنگ اند قابل درمان نسبی اند، که همین درمان نسبی هم به عمق و شدت خطوط بستگی دارد، در صورت گذشت زمان و تغییر رنگ ان به سفید معمولا درمان به سختی صورت می گیرد و طولانی می باشد، درمان کامل و رفع این خطوط هرگز اتفاق نمی افتد.


روش های درمانی عبارتند از لیزرها، میکرونیدلینگ، مزوتراپی، کربوکسی تراپی، استفاده از کرم های حاوی ترتینوئین و AHA موثر می باشد.


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیانخط اخم بین دو ابرو می تواند در هر سنی ایجاد شود، وجود خط اخم می تواند باعث شود که ظاهر شخص صرف نظر از احساسات واقعی او ناراحت به نظر بیاید. برای پیشگیری و درمان خط اخم روش های درمانی مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین و پرکاربرد ترین روش  ها استفاده از بوتاکس است.

 تزریق بوتاکس یا سم بوتولینوم چروک ها و خطوط روی پیشانی و خط اخم را به نحو چشمگیری کاهش می دهد که اثر آن پس از ۲ تا ۱۴ روز کاملاً محسوس است.


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان
کسانی که تمایل به استفاده از بوتاکس ندارند باید از راههای زیر جهت مقابله با ایجاد چین و چروک های دائمی استفاده کنند: انتخاب یک یا چند روش موثر است ولی انتخاب ترکیبی درصد جواب دهی را بالاتر می برد.


۱. هر شش ماه نخ ساده PDO در زیر و اطراف چشم و چینهای صورت و گردن و پیشانی.


۲. مزوتراپی ( تزریق ویتامین و مواد موثر و محرک جهت جوانسازی و شفاف سازی پوست ) جوانسازی ماهی یک بار کلا سه جلسه.


۳. سابسیژن ( با سر سوزن پوست زیر چروک را آزاد می کنند تا پوست صاف شود ) و تزریق ژل یا prp در عمق چروکهای عمیق با جای جوش دو هفته تا ماهی یکبار.


۴. کربوکسی پنج جلسه ای زیر چروکها.


۵. جهت بالا کشیدن ابرو لیفت ابروها با نخ.کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان
۱. روی محل تزریق را نباید ماساژ و یا فشار داد .

۲. به مدت ۸ ساعت نباید دراز کشید .

۳. به مدت ۸ ساعت نباید روی محل تزریق کرم یا هرگونه مواد آرایشی زد.

۴. به مدت ۸ ساعت نباید سر را به پایین  گرفت.

۵. شب موقع خواب بعد از ۸ ساعت از دو بالشت استفاده کرد و حتی المقدور طاق باز بخوابيد. 


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان


خير، ليزر در واقع از جنس نور است و ليزرى كه براى از بين بردن موهاى زائد استفاده مى شود حتى از ضخامت پوست نمى تواند عبور كند، چه برسد به اينكه باعث آسيب به اندامهاى داخلى شود !

ليزر بر سطح پوست تابانده مى شود و انرژى آن توسط نوك موهاى زائد كه از سطح پوست بيرون زده جذب مى شود و چون سلولهاى توليدكننده موهاى زائد نسبت به سايرسلولهاى پوست رنگدانه ملانين بيشترى دارند انرژى ليزر را جذب كرده و حرارت توليد شده باعث تخريب آنهامى شود، به اين ترتيب بدون آسيب رساندن به ساير سلولها، سلولهاى مولدموى زائد نابود مى شوند.


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیاناز بین بردن ترک های پوستی حاملگی یا ناشی از افزایش و کاهش وزن با تزریق دارو:


۱. علت بوجود آمدن ترک ها: کشیده شدن مکانیکی پوست و پارگی شبکه بافت همبندی درم می باشد.


۲. استریا در ۹۰٪ زنان حامله در ناحیه شکم و سینه ها دیده می شود. فاکتورهای ژنتیک نیز موثر می باشد.


۳. ترک های پوستی ابتدا برجسته است و ته رنگ صورتی دارد، سپس به تدریج به رنگ سفید در آمده و مسطح یا فرو رفته می شود.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:

۳۷۷۲۹۴۹۴ - ۰۲۵


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان
تقریبا تمامی افراد بالای ۱۸ سال می توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند، زیرا این ماده بسیار بی ضرر بوده و عوارضی در پی نخواهد داشت ( مگر داشتن بیماریهایی که در پستهای بعدی بیان میکنیم ) اما به صورت کلی می توان افراد زیر را برای این روش جوانسازی مناسب دانست:


۱. افرادی که چین و چروک های سطحی و عمقی در پیشانی و صورت دارند.


۲. افرادی که چین های عمیق در بین ابرو ها دارند.


۳. افرادی که دچار چروک در نواحی دور چشم شده اند.


۴. افرادی که از تعریق زیاد زیربغل و کف دست و پاها شاکی هستند.


۵. افرادی که تمایل به بالابردن ابروها یا نوک بینی بدون انجام جراحی دارند.


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:

۳۷۷۲۹۴۹۴ - ۰۲۵


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیانپیوند مو به صورت جراحی سرپایی همراه با بی حسی موضعی صورت میگیرد و در حدود ۶ ساعت طول خواهد کشید. 


پس از اتمام جراحی سر بیمار پانسمان میشود و دو روز بعد پانسمان سر بیمار باز خواهد شد.


موهای کاشته شده طی ماه اول به رشد خود ادامه میدهند سپس در حدود 80 درصد آنها طی ماه دوم شروع به ریزش میکند که امری کاملا طبیعی است.


از ماه سوم به بعد موهایی بسیار نازک و کم پشت، رشد خواهد کرد که با گذشت زمان ضخیم تر و پر پشت خواهد شد. نتیجه نهایی پیوند یکسال بعد از عمل قابل قضاوت خواهد بود.
مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:

۳۷۷۲۹۴۹۴ - ۰۲۵


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان

 در اين روش از بي حسي موضعي استفاده مي شود، از بازوي بيمار خون گيري شده و پس از جداسازي پلاكت توسط كيت هاي مخصوص، با ابزارهاي خاص به ناحيه موردنظر تزريق مي شود. 
در حيطه پوست و مو جهت جوان سازي صورت و پشت دست و كاهش ريزش مو كاربرد دارد.


موارد كاربرد :


1) بهبود چين وچروك صورت 

2) جوان سازي صورت و پشت دست 

3) كاهش تيرگی و گود افتادگی و چروك دور چشم 

4) تغيير رنگ صورت از زرد و خاكستري به صورتي 

5) بهبود نسبی خطوط استريا يا ترك هاي پوستي 

6) كنترل ريزش مو 

7) بهبود نسبی گودی های ناشی از جوش


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:

۳۷۷۲۹۴۹۴ - ۰۲۵


کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیانبدون نیاز به مالیدن ژل به بدن در زمان لیزر
ماندگار ترین روش لیزر پس از انجام کمترین تعداد جلسات
بی خطر ترین دستگاه لیزر در جامعه پزشکی
کم درد ترین دستگاه لیزر موهای زائد به دلیل داشتن خنک کننده پوست
نتیجه مطلوب در ۴ تا ۶ جلسه

حذف دائمی موهای زائد بدن با بهترین دستگاه لیزر روز دنیا


مشاوره رايگان و پاسخ به سوالات:

۳۷۷۲۹۴۹۴ - ۰۲۵

کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر ایرانیان قم


جوانسازی و لیفتینگ پوست صورت

از بين بردن خطوط خنده و اخم

درمان آكنه فعال با از بين بردن باکتری مولد آکنه

۱. بیهوشی نیاز ندارد.
۲. بدون برش پوست انجام می شود.
۳. بدون بخیه.
۴. حداقل یا بدون عوارض جانبی.
۵. عوارض کم خطر.
۶. زمان بهبودی قابل ملاحظه ای کوتاه تر است.
۷. روش سریع و آسان.
۸. بدون تخریب پوست.
۹. هزینه ها بصورت قابل توجهی کم است.

لیزر موهای زائد معمولاً یک روش درمانی بسیار راحت است. در حقیقت احساس بیماران در هنگام استفاده از این روش درمانی چیزی شبیه به بند انداختن بوده است. در صورتی که حساسیت پوست شما بیش از حد است، می توان برای این درمان از ژل های بی حسی استفاده کرد. به هر حال توجه داشته باشید که این سیستم یکی از معدود روش های مورد استفاده برای رفع موهای زائد بدن است که نیازمند استفاده از ژل های بی حسی قبل از شروع درمان نیست.


در تکنولوژی امروزی «لیزر» یک انرژی «غیر یونیزه» است و به همین خاطر موجب جهش در سلول های مربوطه نمیشود ،اصولا لیزر یک نوع «نور» است و «پرتو» نیست و اگر لیزر اصولی انجام شود هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت .
تنها رنگ پوست ناحیه ای از بدن که تحت درمان با اشعه لیزر قرار می گیرد اندکی قرمز می شود که طی یک تا دو ساعت بعد تدریجاً از بین می رود.عوارض شدید شامل تاول و اسکار فقط در موارد عدم رعایت انتخاب دستگاه مناسب و یا عدم بکارگیری پارامترهای مناسب برای هر نوع پوست اتفاق می افتد.


یک الی دوهفته قبل از لیزر از کندن موها (بند ، اپیلاسیون ، موچین ، مومک و ...) خودداری و در صورت لزوم فقط از تیغ استفاده کنید ،زیرا برای انجام لیزر به ساقه مو نیاز است ، برای انجام لیزر اندازه موها بهتر است کوتاه باشد (یک الی دو میلیمتر) پوست نباید برنزه و یا آفتاب سوخته باشد و در طول جلسات لیزر استفاده از سولاریم و آفتاب گرفتن ممنوع است .
در صورت مصرف «روآکوتان» و «ترتینوئین موضعی» با درجه پایین میتوان لیزر انجام داد ، کسانی که سابقه تبخال و هریس تناسلی دارند قبل از انجام لیزر باید پزشک را مطلع تا پیشگیری لازم صورت پذیرد.

خیر ، لیزر موهای زائد حتی از ضخامت پوست هم عبور نمی کند، بنابراین مطلقا برای اعضای داخلی بدن انسان که زیر پوست قرار دارند ، خطری ندارد.

در ضمن استانداردهای پزشکی بسیار سختگیرانه و دقیق هستند ، بخصوص استاندارد FDA و دستگاه لیزر کلینیک ایرانیان دارای این استاندارد می باشد.


کاشت ابرو با موی طبیعی روش کارآمدی برای ترمیم دائمی رشد مو در ناحیه ابرو محسوب می شود. کاشت ابرو عملی مشابه به کاشت موی سر است، با این تفاوت که کاشت ابروی طبیعی باید توسط متخصصی با مهارت و ذوق هنری بیشتر انجام شود تا نتیجه مطلوبتری به دست آید.

الگوی ‏کاشت ابرو  با توجه به سلیقه و نظر بیمار و همچنین فرم صورت وی توسط پزشک متخصص پوست تعیین می شود، و پس از آن مراحل عمل تحت بی حسی موضعی بدون ناراحتی برای بیمار انجام می شود.

بیمار در طول عمل هوشیار است و می تواند نظرات خود را در مورد فرم و تراکم ابروی خود را به پزشک منتقل کند، تا نتایج کاملا مطابق با خواسته ی بیماران باشد.
در این روش نتایج زیبایی بسیار زیادتر و بروز عوارض احتمالی بسیار کمتر است. در حال حاضر نمی توان ادعا کرد که با استفاده از لیزری خاص می توان صد درصد در یک یا دو جلسه خالکوبی ها را از بین برد. از آنجا که رنگ های متعددی در خالکوبی ها وجود دارد و رنگ دانه ها نیز در عمق های متفاوتی از پوست وارد می شوند برای تخریب این رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر و لیزرهای متعدد با طول موج های متفاوت نیاز است.

 متاسفانه گاهاً، برای از بین بردن خالکوبی از روش هایی مانند سایش پوست، سرما درمانی (کرایوتراپی) ، الكترو سرجری یا حتی روش های تخریبی مانند ساییدن با نمک و مواد دیگر استفاده می شود که اغلب با نمای ناپسندی همراه خواهد بود.

 لیزر Q-Switched بهترین درمان برای ضایعات پیگمانته (انواع لکها و خالکوبی ها) می باشد.
این لیزر برای درمان و پاک کردن انواع تاتوهای رنگی ، خالهای تیره مادرزادی (OTA Nevus) و کک مک و Lentigo مناسب است . 
 تعداد جلسات درمانی در این نوع لیزر بسته به وسعت خالکوبی و نوع جوهر تاتو از 2تا 5 جلسه است.
1. 12 ساعت بعد از تزريق  آب به محل نرسد.

2. 24 ساعت تركيبات آرايشي به محل نرسد.

3. تا 2 هفته از گرفتن سونا يا تحت حرارت هاي شديد قرار گرفتن، خودداري شود.
 
4. نوشیدن مایعات فراوان (بجز مایعات گرم) باعث حجم دهی بیشتر میشود.

5. استفاده از كمپرس سرد قبل و بعد از تزريق، احتمال كبودي را كمتر ميكند.
بهترین روش درمان گودی زیر چشم ها چیست؟

گودی زیر چشم یکی از شکایات شایع بیماران در مراجعه به کلینیک است. گودی زیر چشم ها می تواند در افراد جوان به دلایل ارثی یا لاغری باشد و می تواند در افراد مسن تر به دلیل از دست رفتن بافت پوست ایجاد شود. دلیل آن هرچه باشد قطعا در زیبایی فرد موثر است و اغلب به فرد چهره ای مغموم و ناراحت می دهد.

به دلیل اینکه گودی زیر چشم نتیجه از دست رفتن بافت است، تنها راه درمان جایگزین کردن بافت از دست رفته است و کرم های دور چشم اثری در درمان گودی زیر چشم ندارند. 

بهترین روش درمان گودی زیر چشم ها استفاده از ژل ها یا پرکننده های هیالورونیک اسید است. این ژل ها حاوی ماده هیالورونیک اسید هستند که جزیی از بافت خود بدن است و امکان ایجاد واکنش به آن وجود ندارد.
1. بعد از لیزر، با کرمی که پرسنل مرکز در اختیار شما می گذارند محل لیزر را چرب کنید.

2. اغلب در محل لیزر به مدت 3 الی 5 روز قرمزی و التهاب موقت ایجاد می شود، طی این مدت صورت را روزی 2 بار با آب معمولی شست شو داده و سپس از کرم تجویز شده توسط پزشک معالج استفاده کنید، مصرف ضد آفتاب طی این مدت منعی ندارد.

3. از آفتاب اجتناب و حداقل تا سه ماه از ضد آفتاب استفاده نمایید.

4. تعداد جلسات درمان بر حسب بیماری متفاوت و معمولا بین 1 تا 6 جلسه است.

5. در صورت احساس سوزش و درد در محل لیزر می توانید از کیسه یخ و کمپرس سرد استفاده کنید.
روشی است ساده و سرپایی و بی خطر، با یک مکانیسم متفاوت و اساسی در درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) نظیر جای جوش – جای بخیه و آبله مرغان و..
ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش بعبارت دیگر سابسیژن به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود. 
در سابسیژن موضع اسکار بی حس شده و با یک سوزن مخصوص به نام نیدل نوکور و یا کانول مخصوص( تولدو) بافت فیبروتیک زیر اسکار با حرکات رفت و برگشتی و بادبزنی آزاد می شود در نتیجه یک لخته خون در زیر اسکار ایجاد می شود که به تدریج ظرف چند روز تثبیت شده و تبدیل به هماتوم می شود و اندازه آن کوچک تر می شود و در نهایت فرورفتگی اسکار جبران می شود.
عمل سابسیژن یک عمل سرپایی و کم تهاجمی می باشد و با بی حسی موضعی انجام می شود.حدود 90 درصد بیماران بعد از عمل بهبودی داشته اند و خطری ندارد.
لیفت با نخ شیوه ای غیر جراحی است که برای لیفت و جوان سازی صورت به کار برده می شود.
در این روش نخ های تخصصی با استفاده از سوزن های بسیار ظریف داخل پوست و نواحی مورد نظر می شوند. این نخ ها باعث بالابردن بافت و عضلات و در نهایت زیبایی بیشتر اجزای صورت و لیفت پوست می شوند.
لیفت با نخ می تواند برای اصلاح و زیبایی بیشتر نواحی از صورت مانند بینی، غبغب، لیفت ابرو و رفع شلی و افتادگی پوست استفاده گردد.
برای بازدهی مناسب لیزر موهای زائد اصولا بین شش تا هشت جلسه با فاصله زمانی منظم لازمه تا موهایی که در مرحله رشد هستند در طول دوره در معرض اشعه لیزر قرار بگیرند و رشد آنها کنترل شود.
ممکن است که خودتان هم بدانید که از تزریق بوتاکس، بیشتر در ناحیه پیشانی و برای از بین بردن خطوط اخم استفاده می شود. همچنین می توان از آن در ناحیه کنار چشم نیز استفاده کرد. این دو، مکان هایی هستند که برای تزریق این ماده، بهترین هستند و بر اساس تجربه، تزریق در ناحیه پیشانی و کنار چشم، بیشترین بازده را دارد. همچنین می توان از تزریق این ماده در دیگر نقاطی مانند: خطوط زیر چشم، خطوط خنده، اطراف لب و همچنین خط های زیر لب و کنار لب نیز استفاده کرد. از بوتاکس می توان برای بالا بردن ابرو ها نیز استفاده کرد. گرچه تزریق در این نواحی که ذکر شد، عوارض بیشتری را به همراه دارد و سخت تر هم هست. برای تزریق بوتاکس در نواحی به جز پیشانی و کنار چشم، باید حتما، از یک پزشک متخصص و مجرب استفاده کنید. اگر این موضوع رعایت نشود، امکان لطمه زدن به سلامتی شما و عوارض شدید هم وجود دارد.
دلیل به وجود آمدن چین و چروک همان طور که می دانید، حرکت بیش از حد ماهیچه ها و جمع شدن پوست است که در طی گذر زمان، باعث به جا ماندن رد آن و به وجود آمدن چین و چروک می شود. بنابراین اگر بتوان حرکت ماهیچه ها را کم کرد، چین و چروک آشکار نخواهند شد و صورتی زیبا و جوان خواهید داشت. بوتاکس همین کار را انجام می دهید. این ماده و سم قوی، پس از انجام تزریق، ماهیچه ها را فلج می کند و آنها را از حرکت اضافی که منجر به آشکار شدن و یا به وجود آمدن چین و چروک می شود، باز می دارد.
مطمئنا هیچ کس دوست ندارد که صورتی داشته باشد که عضلات آن به هیچ وجه حرکت نکنند و نتواند عواطف و احساسات خود را با استفاده از علائم پیرازبانی و زبان بدن بیان کند. به طور مثال شما به هیچ وجه دوست ندارید که وقتی در حال خنده هستید، صورت شما ثابت بماند و هیچ حرکتی نکند و در نتیجه خنده شما معلوم نشود و دیگران فقط از روی صدای خنده، به خندیدن شما پی ببرند! بنابراین اگر بوتاکس تاثیر همیشگی داشت، هیچ فردی از آن استفاده نمی کرد و در زمینه زیبایی و جوانسازی تا این حد محبوب نمی شد. تاثیر بوتاکس از دو تا شش ماه خواهد بود و پس از این مدت، به خاطر ترشح ماده ای به نام اسید کولین، عضله دوباره شروع به تکان خوردن و منقبض شدن خواهد کرد.
بوتاکس امروزه بسیار معروف شده است و اگر به کسی بگوئید که آن را می شناسد؛ حدود 90 درصد افراد جواب بله خواهند داد. بنابراین این ماده در نوع خودش بسیار معروف است و در زمینه زیبایی هم بسیار مورد استفاده قرار دارد.
پس از مدتی از گذشت عمر انسان، نشانه های پیری ظاهر خواهند شد. شل شدن پوست و پایین آمدن ابرو هم یکی از این نشانه ها است. وقتی ابرو پایین می آید، پلک بالایی چشم را می پوشاند و به همین دلیل جلوه بدی به صورت می دهد؛ به همین دلیل افراد زیادی در پی درمان این مورد و بالا بردن ابرو هستند. اما چرا ابرو پایین می آید؟ خیلی ساده است. در طی گذشت زمان و پیر شدن انسان، عضلات و ماهیچه هایی که در زیر ابرو ها قرار دارند، شل می شوند و به همین دلیل، ابرو ها پایین تر از معمول می آیند. برای سفت کردن این عضلات که در قسمت زیر ابرو ها قرار دارند، باید از بوتاکس استفاده کرد که با فلج کردن یک عضله، آن عضله را سفت تر می کند. با تزریق بوتاکس به قسمت ابروها، عضله زیر ابرو سفت تر شده و آن ابرو را بالاتر می برد. بنابراین این سم بسیار قوی می تواند به بالا بردن ابروها نیز کمک کند!
یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه زیبایی وجود دارد، خطوط اطراف چشم هستند که از زیبایی شما می کاهند. به طور مثال، پدیده ای که بیشتر در بزرگسالان به وجود می آید و از زیبایی بسیار می کاهد، خطوط خنده است. این خطوط در هنگام خنده نمایان می شوند. بسیاری از افراد به دنبال درمان خط خنده هستند  و خیلی از آنها در می یابند که بهترین راه استفاده از بوتاکس است. این ماده، با فلج کردن ماهیچه های کنار چشم و یا با کاهش حرکت این عضلات، باعث می شود که چین و چروک های کنار چشم که در اصطلاح خطوط خنده خوانده می شوند، از بین بروند و در واقع دیده نشوند.
اگر بوتاکس به پیشانی تزریق شود، باعث از کار افتادن و حرکت نکردن ماهیچه های پیشانی و یا کم کردن تحرک عضلات پیشانی می شود. این ناحیه (پیشانی) یکی از نواحی بدن است که چین و چروک بسیاری دارد و همچنین پتانسیل به وجود آمدن چین و چروک فراوان را نیز دارا است. در صورت به وجود آمدن چین و چروک در پیشانی، افراد دیگر به سرعت متوجه آن خواهند شد بنابراین باید از به وجود آمدن چین و چروک در پیشانی پرهیز کرد و یا در صورت وجود داشتن چین و چروک در این ناحیه، آن را درمان کرد. بوتاکس در ناحیه پیشانی، بهترین عملکرد و کمترین عوارض را نسبت به بقیه اندام ها در بدن دارد. این ماده در صورت تزریق به پیشانی، حرکت عضلات پیشانی را از بین می برد و در نتیجه باعث از بین رفتن چین و چروک در این ناحیه می شود.
شاید از خواندن این سرتیتر متعجب شده باشید و با خود بگوئید که مگر ممکن است که بوتاکس، که خاصیت فلج کردن ماهیچه ها را دارا است، بتواند در زیر بغل نیز تزریق شود! تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف دست و پا، باعث از بین بردن تعریق زیاد در این نواحی می شود. مطمئنا افرادی را دیده اید که تعریق بسیار بالایی دارند و به همین دلیل نمی توانند بعضی کار ها اعم از نوشتن را به خوبی انجام دهند. این افراد در بعضی از مواقع به قدری عرق می کنند که از دست، پا و یا زیر بغل آنها آب چکه می کند! این تعریق حتی در زمستان هم مشاهده می شود! این نوع تعریق ها کاملا ژنتیکی بوده و به عوامل محیطی بستگی زیادی ندارند، گرچه در بعضی از مواقع، عوامل محیطی هم روی این تعریق تاثیر دارند. با تزریق بوتاکس در این مکان ها، عصب هایی که به صورت نرمال کارشان را انجام نمی دهند، از کار افتاده و دیگر تعرقی مشاهده نخواهد شد. البته پس از یک مدت 6 الی 12 ماهه، تاثیر بوتاکس تزریق شده از بین  می رود و تعریق دوباره آغاز می شود؛ اما در اکثر موارد، پس از تزریق ، پس از مدتی بالغ بر 2 یا 3 سال، عصب به حالت عادی بر می گردد و تعریق هم عادی خواهد شد.
بله؛ مطمئنا. البته تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی و کناره های چشم، بیشترین بازده را دارد و همچنین عوارض کمتری نیز برای تزریق این ماده به پیشانی و دور چشم وجود دارد. اما می توان از بوتاکس برای رفع چین و چروک گردن هم استفاده کرد. این کار عوارضی را نسبت به دو مورد اصلی کاربرد بوتاکس دارد ولی اگر به وسیله یک پزشک متخصص انجام شود، عوارض به حداقل خواهند رسید. به طور معمول از بوتاکس در ناحیه گردن استفاده زیادی نمی شود، زیرا ممکن است باعث مشکلاتی در زمینه حرکت گردن شود.
این مورد به نوع ضایعه، مکان مورد استفاده، مقدار مورد استفاده و البته شما بستگی دارد. اما به طور معمول بعد از حدود 3 تا 7 روز، تاثیرات بوتاکس قابل مشاهده می شوند و این زمان تا 2 الی 6 ماه هم ادامه دارد.
نه خیر. وقتی که تزریق قطع شد، عضلات به صورت طبیعی و آرام، آرام شل خواهند شد که این باعث نمی شود که چین و چروک ها از قبل بیشتر شود.
تزریق بوتاکس در دو نقطه از بدن بسیار عادی است و تقریبا هیچ عارضه ای به دنبال نخواهد داشت: پیشانی و کناره های چشم. بوتاکس بیشتر در این دو نقطه تزریق می شود و به همین دلیل بهترین نتیجه در این نقاط قابل مشاهده اند. عوارضی که ممکن است در نقاط دیگر به وجود بیایند عبارت است از: کوفتگی، درد ناحیه مورد نظر، التهاب پوست که البته همگی این موارد کاملا موقتی بوده و پس از مدتی هم از بین خواهند رفت. گرچه اگر عمل تزریق در نقاط دیگر، توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود، هم نتایج بهتر و سریع تر می باشند و هم عوارض بسیار کمتری را شاهد خواهید بود.
در این مورد باید گفت که بوتاکس به طور مستقیم با این بیماری های تماس ندارد و بر آنها تاثیر مستقیم نمی گذارد. بنابراین اگر فردی دیابت و یا فشار خون داشته باشد، تزریق آن برای وی خطرات جدی نخواهد داشت. البته این در کل بود ولی شما باید حتما قبل از انجام تزریق، موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
نکاتی که در ادامه ذکر خواهند شد، نکاتی ضروری هستند که باید پس از تزریق بوتاکس رعایت شوند و عدم رعایت آنها مشکل آفرین خواهد بود. 
1. پس از تزریق بوتاکس، نباید تا 4 ساعت روی زمین دراز کشید. 
2. روی محل تزریق را نباید به هیچ وجه ماساژ داد. 
3. برای مدت چند ساعت باید از کیسه یخ بر روی موضع تزریق شده استفاده کرد. 
4. ماهیچه ها و عضلاتی که در آنها تزریق انجام شده را باید به طور ارادی منقبض کنید.
به طور معمول، پس از 3 تا هفت روز، تاثیرات آن آغاز می شوند. این مدت زمان با توجه به نوع داروی تزریق شده، نوع پوست شما و حتی تجربه پزشک شما بستگی دارد. بعد از تزریق نیز، نیازی به استراحت بسیار زیاد نخواهید داشت ولی باید تا حدود 4 ساعت، بر روی زمین دراز نکشید. اثرات بوتاکس از 2 تا 6 ماه باقی خواهند ماند.
یکی از روش زیبایی پوست صورت که در کلینیک های زیبایی انجام می شود، تزریق ژل می باشد. مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست پر کردن چین ها و چاله های عمیق در پوست است. برای مثال خط خنده خط غم یا خطوط عمیق در ناحیه اخم و گاهی هم چین های عمیق در اطراف چشم با تزریق ژل از بین می رود. تزریق ژل نیز برای گونه گذاری خصوصا برای خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند بسیار مناسب است. از دیگر کاربری های تزریق ژل نیز می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد: استفاده از فیلرها برای ضخیم و همینطور حجیم تر کردن لب ها و همینطور بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته مناسب است. تزریق ژل این روزها برای مواردی چون تزریق ژل به پیشانی، لب، زیر چشم، بینی، چانه، اطراف چشم، پشت پلک، زاویه سازی فک و ... بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
باید گفت هنوز هیچکدام از منابع علمی ثابت نکرده اند که لیزر موهای زائد در دوران بارداری برای مادر یا جنین، ضرر دارد و از این نظر خطر یونیزاسیون و به وجود آمدن رادیکال های آزاد در بدن وجود ندارد و حتی لیزر موهای شکم در دوران بارداری هم خطری ندارد.

اما توصیه می شود که خانم ها تا ختم بارداری برای لیزر صبور باشند، زیرا در صورتی که مشکلی برای جنین پیش بیاید، ممکن است این نقص ناشی از انجام لیزر دانسته شود. حتی در دوران شیردهی هم گاهی لیزر توصیه نمی شود، زیرا این احتمال وجود دارد که لیزر روی هورمون های شیردهی تأثیرگذار باشد. اما باید بگوییم که از نظر علمی مانعی برای لیزر موهای زائد در بارداری وجود ندارد ولی ممکن است با عوارض احتمالی روبرو شوند.
2. لیپوماتیک :

قیمت و هزینه لیپوماتیک نسبت به منطقه و میزان حجم چربی متفاوت است.

به هیچ عنوان ناحیه لیپوماتیک شده را کمپرس سرد و یا گرم نکنید.

۲ تا ۳ روز بعد از لیپوماتیک ترشح کاهش میابد.

گن بعد لیپوماتیک وقتی برداشته میشود مخصوصا در قسمت پاها باعث افت فشار میشود لذا توصیه به ۱۰ دقیقه دراز کشیدن بعد از در آوردن گن لیپوماتیک میشود.

حمام به صورت ساده و اب ولرم از همان روز بعداز لیپوماتیک قابل انجام است اما رفتن به استخر از ۲ هفته بعد و همچنین وان ابگرم و سونا از یک ماه بعد لیپوماتیک قابل انجام است.

بعد از رفع درد میتوان رانندگی کرد (حدودا ۳ تا ۵ روز بعد لیپوماتیک) و ۲ هفته بعد از لیپوماتیک هم میتوان به سفر رفت.

کبودی ها ۲ هفته کامل طول میکشد و ۷ روز بعد از لیپوماتیک رنگ کبودی به رنگ ارغوانی purplish مبدل میشود.

تغییر حس پوستی بعد از لیپوماتیک شایع میباشد و برگشت به حس نرمال ۳ تا ۶ ماه طول میکشد. ماساژ ملایم به برگشت حس کمک مبکند.

دوری جستن از غذا های نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده ال است و به طور کلی کاهش ۱ تا ۳ سایز بعد از عمل مناسب است ماساژ بعد لیپوماتیک با لوسیون در کاهش ورم کمک میکند.

از لیپوماتیک می توان برای از بین بردن چربی های شکم ،پهلو، پاها، بازو، باسن و همچینن زیر غبغب استفاده کرد.

گن های لیپوماتیک باعث جوش خوردن پوست و عضله می شود و باعث می شود فضای خالی بین دو قسمت زودتر برطرف شود.

این موضوع کاملا به شما بستگی خواهد داشت زیرا شما می توانید بعد  از لیپوماتیک رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و همچنین فعالیت بدنی خود را بیشتر کنید تا چربی ها بازگشت پیدا نکنند.

بیشترین نتیجه ایی که لیپوماتیک در اندام شما دارد می تواند سایز اندامی شما را کم کند، اما لیپوماتیک تاثیر کمی در وزن شما خواهد داشت.

3. دستگاه های لاغری :

در ابتدای شروع کار شما احساس کمی فشار در ناحیه مورد نظر دارید و بعد از آن کمی احساس گرما حدودا 2 تا 3 دقیقه و بعد از آن دیگر قادرید به فعالیتهایی مثل خواندن و نوشتن و کاربا لب تاپ و موبایل و ...بپردازید.

خیر. بعداز اتمام کار شما قادرید هر نوع فعالیت دلخواه خود را انجام دهید.البته ممکنه کمی احساس سوزش سطحی پوستی داشته باشید یا کمی درد بخاطر مکش ..اما انقدر ناچیز است که اذیت کننده نخواهد بود.

افراد می تونند کاهش 20 تا 25 درصد از چربی موضع انجام گرفته را بین فاصله 4 هفته تا 8 هفته مشاهده کنند.دستگاه کرایو برای افرادی مناسب تر است که تقریبا وزن ایده ال خود را دارند اما نمی توانند موضع های مورد نظر خود را آب کنند.

مادامی که شما وزن خود را توسط رژیم نرمال و نرمش حفظ می کنید نتایج پایدارند.

با توجه به تجربیات من جوابدهی در خانم ها بسیار بیشتر ازاقایان است ان هم به خاطر نوع چربی های خانم ها. مانند دستگاه لیزر موهای زاید که باز هم از نظر جوابدهی درخانمها بهتر ازاقایان است. ميزان جوابدهي از 4 سانت تا 10 سانت در ناحيه شكم متغير است.

روش لاغری با مزوتراپی را می توان در نواحی مختلف بدن از جمله بازوها، چانه، شکم و پاها بکار برد. مزوتراپی هم به عنوان روشی برای از بین بردن ذخایر چربی که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند و هم به عنوان یک روش موثر برای درمان سلولیت استفاده می شود. با اینکه تزریق به طور کلی پس از درمان باعث تورم می شود، اما در واقع پوست سالم در اطراف محل تزریق های مزوتراپی سفت ‎شده و ظاهری جوان تر و شاداب تر را بدون نیاز به لیفت یا جراحی زیبایی، ایجاد می کند. بر خلاف لیپوساکشن قدیمی که در آن سلول های چربی از بدن خارج می شوند، در مزوتراپی که برای درمان بازوهای آویزان، چربی شکم و غبغب قابل استفاده است در اثر تزریق ها دیواره های سلول های چربی شکسته شده و به بدن اجازه داده می شود که چربی های اضافه را از بدن خارج کند.
در هفت جلسه موجب درمان کاملا غیر تهاجمی و موثر برای کاهش حجم چربی و درمان های زیر می گردد:

1. درمان چاقی موضعی
2. درمان سلولیت 
3. درمان افتادگی بازو 
4. سفت سازی اندام 
5. لیفتینگ و فرم دهی افتادگی ها 
6. صاف سازی ناهمواری ها پس از عمل 
6. رفع چین و چروک های سطحی 
7. رفع غبغب 
8. رفع استرچ مارک

4. سوالات رایج جراحی زیبایی بینی :
5. سوالات رایج رژیم درمانی :